8 December 2023

İrlanda Dil Okulları

İrlanda’da Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi denince ilk akla gelen ülkelerden biri de İrlanda’dır. İrlanda aynı İngiltere gibi Türkiye den çok uzakta olmak istemeyen öğrencilerin tercih ettiği bir ülkedir. Kendine has bir İngilizce aksanı ve insanlarının kendine has klasik yaşamları ile hem geleneksel hem de modern hayatı bir arada yaşayabileceğiniz bir ülkedir İrlanda. Başkent Dublin eski tarihi ve sıcaklığı ile sizleri büyülemek için bekliyor. İrlanda eğitim sistemi İngilizce dilinde eğitim verecek öğretmenler adayları çok titizlikle seçmekte ve bu durum dil okulu kalitesini hayli yukarı çekmektedir. Birçok test ve deneyden geçtikten sonra öğretmenlik yapılabilmektedir.

 

İngilizceyi İrlanda da öğrenmek bir ayrıcalık

İrlanda aynı İngiltere gibi İngilizce dilinin ana merkezlerinden biridir.   Dil yerinde öğrenilir sözüne birinci dereceden layık olan yerlerden birisi de kuşkusuz İrlanda’dır. İrlanda eğitim kanun ve yönetmeliklerden dolayı dil eğitimi açısından Dünyanın en önde gelen dil eğitim merkezlerinden biridir. Yüzlerce dil okulu ile yüzlerce farklı seçenekler sunan İrlanda  okulları hem kalitesi hem de kendilerine has aksanları ile siz değerli öğrencilere eşi bulunmaz fırsatlar sunmaktadırlar. Firma olarak İrlanda da bulunan tüm dil okullarıyla anlaşmamız olduğunu size gururla söyleyebiliriz.

 

Kısa Kısa Neden İrlanda da Dil Eğitimi?

 • İngilizce dil eğitiminin lider ülkelerinden birinde eğitim alacaksınız.
 • Ülke içerisinde şehirlerarası ulaşım rahat ve ekonomiktir.
 • Trinity College Dublin ve University College Dublin  gibi dünya çapında tanınan prestijli okulların bulunduğu şehirlerde dil kursu programlarına katılabilirsiniz.
 • Sıcak kanlı İrlanda insanıyla çok rahat iletişim kurabilir, sosyal hayatın içerisinde yer alabilirsiniz.
 • Dünyaca ünlü Hill of Tara, Rock of Castle ce CeideFields gibi merak edilen turistik yapıtları, tarihi müze ve kütüphaneleri ziyaret edebilirsiniz.
 • İrlanda ya Türkiye’den uçak bileti fiyatları diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.
 • Türkiye ile arasında sadece 2 saat zaman farkı olması sebebi ile aileniz ile çok daha rahat iletişim kurabilirsiniz.
 • 25 Hafta üzeri kayıt yaptırırsanız İrlanda’da çalışabilir masraflarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.

 

Not: İrlanda eğitim vizeleri ile detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

İrlanda’da Hem Çalış Hem İngilizce Öğren

25 hafta ve üzeri eğitim için İrlanda ya giden öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Asgari saatlik ücretin 9.55 Euro olduğu ülkede öğrenciler haftada 20 saat çalışarak en azından konaklama maliyetlerini çıkarabilmektedirler.

 

İrlanda’da Çalışmanın ne gibi avantajları olur?

 • Ek ücret kazanarak masraflarınızı hayli azaltabilirsiniz
 • Daha çok pratik yapma şansı yakalarsınız
 • İrlanda Kültürü ve İnsanını daha yakından tanırsınız
 • Yeni dostluklar kurup yeni kapıların açılmasına sebep olabilirsiniz

 

İrlanda Çalışma iznini nereden alıyorum?

Garda Ulusal Yabancılar ofisine başvurarak öğrenciler çalışma izinlerini onaylatabilirler. Bu konuda detaylı bilgiyi vize alımını takiben danışmanlarımız size sağlayacaktır. Garda web sayfası : https://www.garda.ie/en/About-Us/Specialist-Units/Immigration-GNIB-/

 

İrlanda da Hangi İşlerde Çalışabilirim?

Restaurant, Cafe, Mağaza ve Pastane gibi yerlere rahatlıkla iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayırca şu web sayfalarını da kullanarak iş araması yapabilirsiniz:

www.jobs.ie

www.jobgalleries.com

www.irishjob.ie

 

 

İrlanda’da Eğitim Görebileceğiniz bazı Şehirler:

Dublin

Limerick

Cork

Bray

 

İrlanda’da Dil Okulu Fiyatları

İrlanda’daki dil okulları bulunduğu bölge, sunduğu kurs olanakları ve saatlerine göre değişiklik göstermektedir. Amacınız doğrultusunda dil okulu ve programı seçerek en makul fiyatlara eğitim alabileceğiniz yerlerden birisi de İngiltere’dir.  Haftalık 150 Euro dan 400  -600 Euro ya kadar fiyat seçenekleri sunan okullar mevcuttur. Sizlerde bizimle iletişime geçerek İrlanda’da dil okulu fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

İrlanda’da Konaklama

Konaklamalarınız Üç Şekilde olabilir: Aile yanı, Öğrenci Yurdu ve Müstakil evler. Bu istediğiniz seçeneklerden birisini tarafımıza bildirmeniz yeterlidir. Fact Consultancy / Yedi Kıta Danışmanlık kayıt yaptıran her öğrenciye “Konaklama Garantisi” vermektedir.

İrlanda’da Konaklama Fiyatları

Seçeceğiniz Konaklama türüne göre fiyatlar değişmektedir. Genelde çift kişilik odalar daha uygun fiyatlara sunulur. Çoğu okul da çift kişilik odaları beraber seyahat eden ve beraber okula kayıt yaptıran öğrencilere sunarlar. Konaklama fiyatları seçilen bölge ve oda durumuna göre değişmekte olup haftalık 180 Euro dan 500 Euro’ya  kadar çıkabilmektedir. Sizlerde bizimle iletişime geçerek İrlanda’da konaklama fiyatları ile bilgi alabilirsiniz.

 

Okul Seçimi

Okul seçiminizde şirketimiz deneyimli danışmanları bütçeniz, eğitim amacınız ve diğer koşullarınız göz önünde tutularak okul seçiminizi yapmanıza profesyonel anlamda destek verir.

İrlanda’da bulunan tüm dil okulları ile anlaşmamız mevcuttur.

 

Seviye Tespit Sınavı

Okul kaydınız ve Vize işlemleriniz bittikten sonra Okula ilk varışınızda okul tarafından Seviye Tespit Sınavına tabii tutulup seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bu sizin kendi seviyenizdeki bir sınıfta zaman kaybı olmadan eğitim almanıza olanak sağlar.

İrlanda’da alabileceğiniz İngilizce Kurs Türleri

TOEFL

IELTS

TOEIC

International Semester Course / Uluslararası Dönem Kursları

Teacher Training Courses

Teacher of English Course (TEC)

Teaching Knowledge Test (TKT)

İş İngilizcesi

Tamamlayıcı İş İngilizcesi

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce

Hukuki İngilizce

Tıbbi İngilizce

Profesyonel İngilizce

Hızlı İngilizce

Foundation Kursları (Üniversite öncesi hazırlık Kursları)

 

Sertifika

Okulunuz bittikten sonra Okul tarafından tarafınıza bir sertifika verilir.

 

Sizde Fact Consultancy / Yedi Kıta Danışmanlık firmasının hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçip hemen randevunuzu alınız.

 

 

 

Sayfa Başı