8 December 2023

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi denince ilk akla gelen ülkelerden biri olan İngiltere, Türkiye den çok uzakta olmak istemeyen öğrencilerin tercih ettiği bir ülkedir. Kendine has bir İngilizce aksanı ve insanlarının kendine has klasik yaşamları ile hem geleneksel hem de modern hayatı bir arada yaşayabileceğiniz bir ülkedir. Başkent Londra, modern hayatın, eğlencenin merkezi ve pek çok farklı kültürü bünyesinde barındıran bir şehirdir. İngiltere’nin diğer Şehirler de Başkent Londra gibi görmeye, yaşamaya ve eğitim almaya değer şehirlerdir.

 

İngilizceyi tam yerinde öğrenin

İngiltere İngilizce dilinin ana merkezidir. İngiliz dilinin olgunlaştığı ve dünyaya yayıldığı yer İngiltere’dir.  Dil yerinde öğrenilir sözüne birinci dereceden layık olan yerlerden birisi de İngiltere’dir. İngiltere dil eğitimi açısından Dünyanın en önde gelen dil eğitim merkezlerinden biridir. Yüzlerce dil okulu ile yüzlerce farklı seçenekler sunan İngiliz okulları hem kalitesi hem de kendilerine has aksanları ile siz değerli öğrencilere eşi bulunmaz fırsatlar sunmaktadırlar. Firma olarak İngiltere de bulunan tüm dil okullarıyla anlaşmamız olduğunu size gururla söyleyebiliriz.

 

Kısa Kısa Neden İngiltere’de Dil Eğitimi?

  • İngilizce dil eğitiminin lider ülkelerinden birinde eğitim alacaksınız.
  • Ülke içerisinde şehirlerarası ulaşım rahat ve ekonomiktir.
  • Oxford ve Cambridge Üniversiteleri gibi dünya çapında tanınan prestijli okulların bulunduğu şehirlerde dil kursu programlarına katılabilirsiniz.
  • Londra dışında dil okullarının bulunduğu merkezlerde İngilizlerle çok rahat iletişim kurabilir, sosyal hayatın içerisinde yer alabilirsiniz.
  • Dünyaca ünlü Big Ben, London Tower, Buckingham Palace gibi merak edilen turistik yapıtları, tarihi müze ve kütüphaneleri ziyaret edebilirsiniz.
  • Uçak bileti fiyatları diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.
  • Türkiye ile arasında sadece 2 saat zaman farkı olması sebebi ile aileniz ile çok daha rahat iletişim kurabilirsiniz.

 

İngiltere’de Eğitim Görebileceğiniz bazı Şehirler:

Londra

Brighton,

Eastbourne

Bournemouth

Cambridge

Oxford

Hastings

Devon

Edinburg

Liverpool

Leeds

Bristol

Manchester

Torquay

Cheltenhem

 

İngiltere’de Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’deki dil okulları bulunduğu bölge, sunduğu kurs olanakları ve saatlerine göre değişiklik göstermektedir. Amacınız doğrultusunda dil okulu ve programı seçerek en makul fiyatlara eğitim alabileceğiniz yerlerden birisi de İngiltere’dir.  Haftalık 100 Sterlinden 400  -600 Sterline kadar fiyat seçenekleri sunan okullar mevcuttur. Sizlerde bizimle iletişime geçerek İngiltere’de dil okulu fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

İngiltere dil okulu seçerken fiyat konusunu nasıl değerlendirmeliyim? Fiyatı düşük olan okul her zaman kalitesiz anlamına gelir mi?

Bu soru her zaman akılları kurcalayan bir soru olmuştur. Aslında cevabı çok açıktır. Her zaman ucuz olanın kötü olduğu anlamı çıkar ama bu tüm durumlar için geçerli değildir. Mesela İngilizcesi çok iyi olan ve sadece İngiltere’ye dilini pratik etmek için giden adayların bu türden ucuz okulları seçmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Genelde dil okulu fiyatları ucuz olunca çok kaliteli bir eğitim beklenmiyor ve bu doğrudur da, ama bu tür öğrenciler için okulun kalitesi değil kendi amacı daha öne çıkıyor ve ucuz okul tercih etmelerinde herhangi bir sakınca görülmüyor. O yüzden okul tercih ederken kendi dil seviye durumunuz ve hedefleriniz çok önemlidir. Tüm bu konularda firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceğinizi unutmayın.

 

İngiltere’de Konaklama

Konaklamalarınız Üç Şekilde olabilir: Aile yanı, Öğrenci Yurdu ve Müstakil evler. Bu istediğiniz seçeneklerden birisini tarafımıza bildirmeniz yeterlidir. Fact Consultancy / Yedi Kıta Danışmanlık kayıt yaptıran her öğrenciye “Konaklama Garantisi” vermektedir.

 

İngiltere’de Konaklama Fiyatları

Seçeceğiniz Konaklama türüne göre fiyatlar değişmektedir. Genelde çift kişilik odalar daha uygun fiyatlara sunulur. Çoğu okul da çift kişilik odaları beraber seyahat eden ve beraber okula kayıt yaptıran öğrencilere sunarlar. Konaklama fiyatları seçilen bölge ve oda durumuna göre değişmekte olup haftalık 170 Sterlinden 500 sterline kadar çıkabilmektedir. Sizlerde bizimle iletişime geçerek İngiltere’de konaklama fiyatları ile bilgi alabilirsiniz.

Not . arzu eden öğrencilere İngiltere’de sadece konaklama ayarlama hizmeti de vermekteyiz

 

Okul Seçimi

Okul seçiminizde şirketimiz deneyimli danışmanları bütçeniz, eğitim amacınız ve diğer koşullarınız göz önünde tutularak okul seçiminizi yapmanıza profesyonel anlamda destek verir.

İngiltere’de bulunan tüm dil okulları ile anlaşmamız mevcuttur.

 

Seviye Tespit Sınavı

Okul kaydınız ve Vize işlemleriniz bittikten sonra Okula ilk varışınızda okul tarafından Seviye Tespit Sınavına tabii tutulup seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bu sizin kendi seviyenizdeki bir sınıfta zaman kaybı olmadan eğitim almanıza olanak sağlar.

 

İngiltere’de alabileceğiniz İngilizce Kurs Türleri

TOEFL

IELTS

TOEIC

International Semester Course / Uluslararası Dönem Kursları

Teacher Training Courses

Teacher of English Course (TEC)

Teaching Knowledge Test (TKT)

İş İngilizcesi

Tamamlayıcı İş İngilizcesi

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce

Hukuki İngilizce

Tıbbi İngilizce

Profesyonel İngilizce

Hızlı İngilizce

Foundation Kursları (Üniversite öncesi hazırlık Kursları)

 

Sertifika

Okulunuz bittikten sonra Okul tarafından tarafınıza bir sertifika verilir.

 

Sizde Fact Consultancy / Yedi Kıta Danışmanlık firmasının hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçip hemen randevunuzu alınız.

İngiltere’de dil eğitimi konusunda daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Whats Up Yurtdışı Eğitim Destek Hattımız:

 

E-mail : factconsultant@hotmail.com

 

 

Sayfa Başı