8 December 2023

Green Card Danışmanlığı

Amerika’da Çalışma ve Yaşamaya Ne Dersiniz?

 

Sadece bir çekilişle her yıl bu hakkı kazanan 55.000 kişiden birisi sen de olabilirsin!

Önemli Not: Yapılan son değişikliklere göre bu çekilişe katılabilmeniz için güncel pasaportunuz olmalıdır. (Sadece ana başvuru sahibinin güncel pasaportunun olması yeterlidir).

 

 

Green Card Nedir?

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir. Green Card, resmi adıyla Permanent Resident Card(Daimi Oturma İzni) kişinin göçmenlik statüsünü gösterir. Green Card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip almanızı sağlar. Sahip olunmayan haklar sadece oy kullanmak, mahkemede jüri üyeliği yapmak ve ABD Pasaportu almaktır bunun dışındaki tüm haklara sahip oluyorsunuz. Dileyen Green Card sahibi ise 5 yıl sonra T.C. vatandaşlığını kaybetmeden ABD vatandaşı olabiliyor.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkını ve dilediğiniz kadar oturma izni verir. Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir. Eğitimine devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma fırsatını yakalar.

Green Card Çekilişi ise;

ABD, son beş yıl içerisinde kendisine 50.000’den az göç veren ülkelerden gelen insanların sayısını artırmak ve Amerikan nüfus ve kültürünü çeşitlendirmek amacı ile Green Card çekilişi düzenlemektedir. Bu çekilişe ABD’ye hiç göç vermeyen ya da az göç veren ülke vatandaşları katılabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu çekilişe katılabilirler. Çekilişle her yıl 50.000 ile 55.000 arası kişiye Green Card verilmektedir.

Çekiliş Amerikan Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları sadece DV Lottery sayfasını kontrol edilerek ögrenilebilir. Kazananların adreslerine e-posta  gönderimi yapılmamaktadır. Çekiliş bilgisayar ortamında rastgele olarak yapılır ve çekilişe aynı ülkeden katılanların şansları eşittir.
Çekilişe katılmak için:

En az lise mezunu olmak veya son beş yıl içerisinde en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekir. Bunun yanında son yapılan değişikliklerle yeni belirlenen Mesleki Bilgi Ağındaki işlerden 7 puan ve üzerine sahip bir işe olmak  ve güncel pasaport sahibi olmak gerekiyor. Çekilişe katılmak için sizden istenen yalnızca başvuru formunu doldurmaktır.

Amerikan Hükümeti’nin verdiği istatistiki verilere göre her yıl ortalama 3,5 milyon adet Green Card başvurusu; başvuru esnasında yapılan hatalardan dolayı elenmektedir.

 

Kısa Kısa Soru ve Cevaplarla Green Card Başvuru İşlemleri

Nasıl Katılabilirim?

Tarafımızdan Başvuru formunu talep ederek ya da buradaki Başvuru formu için Tıklayınız yazan Resmin üzerine tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tarfımıza Whatsapp hattımızdan mesajla ya da mail ile ulaşabilirsiniz.

Bizlere Whatsapp Tel: 0554 307 79 61 numaralı hattımızdan ya da info@factconsultancy.com   mail adreslerinden  ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Tarihleri Nedir?

Başvurular her yıl Ekim başında başlayıp 1 ay kadar sürmekte ve Kasım başında bitmektedir.

 

Kendim Başvuru Yapabilir miyim?

Tabiki İngilizce Bilginiz yeterli is ve bu tür işlemleri yapmada becerileriniz varsa başvuruyu kendiniz de yapabilirsiniz. Çoğu başvurunun yapılan ufak tefek hatalardan dolayı da çekilişe alınmadığın söylemek isteriz. İşi uzmanına bırakmak her zaman daha mantılıdır.

 

Bir Aileden sadece bir kişi mi başvurabilir?

Yaşı 18 geçmiş kişiler kendi adına başvuru yapmalıdır. Evli olanlar başvurularına  eşleri de dahil 21 yaş altı tüm çocuklarını  dahil edebilirler. 21 Yaş altı evli olmayan çocuklar ebeveynlerinin başvurusuna dahil olabilirken kendileri de ayrı olarak başvuru yapabilirler. 21 Yaş altı olup da evli olanlar ebeveynlerinin başvurularına dahil olamazlar. Bu durumda kendi adlarına başvuru yapmalıdırlar.

 

Başvuran herkesin pasaportu olmalı mı?

Sadece ana başvuru yapan kişinin pasaportunun olması yeterlidir. Diğer aile bireylerinin pasaportu olmasına gerek yoktur. Örnek olarak siz bir Baba ya da Annesiniz siz başvurunuzda hem kendinizi hem eşinizi hem de çocuklarınızı pasaportları olmasa da dahil edebilirsiniz.

 

Eşim ve Ben Ayrı ayrı başvurabiliyor muyuz?

Evet, bu durumda şansınız ikiye katlayacaktır. Tabi ki eşinizin de iş kategorisinin 7 puan ve üzerinde olması ve güncel bir pasaportunun olması gerektiği unutulmamalı.

Fotoğraf Standartları Nedir ?

Öncelikle elinizdeki fotoğrafları aşağıda linki bulunan siteden ayarlayabilir ve green card başvurusuna uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz;(Bu adreste ekranın sağında bulunan kutudaki photo tool isimli programı bilgisayarınıza indirmelisiniz).  https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

Fotoğraf konusu çok önemli bir konudur. Sırf Bu yüzden her yıl binlerce başvurunun fotoğraf standartları uymadığı için reddedilmektedir. Biz sizler için Amerika Birleşik Devletlerinin Travel State Gov. da yayınladığı fotoğraf standartlarını tercüme ettik;

Fotoğraflarınız veya dijital resimleriniz:
Renkli
Başın 1 inç ile 1 3/8 inç (22 mm ve 35 mm) arasında veya çene altından başın üst kısmına kadar görüntünün toplam yüksekliğinin% 50 ve% 69’u arasında olacak şekilde boyutlandırılmıştır. Daha fazla boyut gereksinimi ayrıntıları için Fotoğraf Kompozisyon Şablonunu görüntüleyin.
Mevcut görünümünüzü yansıtmak için son 6 ay içinde çekilmiş
Düz beyaz veya kirli beyaz bir arka plan önünde çekilmiş
Doğrudan kameraya bakan tam yüz görünümünde çekilmiş
Nötr bir yüz ifadesiyle ve iki gözü açıkken
Normalde günlük olarak giydiğiniz kıyafetlerle alınır
Günlük giyilen dini kıyafetler dışında fotoğrafınızda üniforma giyilmemelidir.
Günlük dini amaçlarla giyilmedikçe, saçı veya saç çizgisini örten şapka veya baş örtüsü takmayın. Yüzünüzün tamamı görünür olmalı ve baş örtüsü yüzünüze gölge düşürmemelidir.
Fotoğrafınızda kulaklıklar, kablosuz eller serbest cihazları veya benzeri öğeler kabul edilemez.
Tıbbi nedenlerle gözlüklerin çıkarılamadığı ender durumlar haricinde, yeni vize fotoğraflarında artık gözlük kullanımına izin verilmemektedir; Örneğin, başvuran yakın zamanda göz ameliyatı geçirmiştir ve gözlük başvuranın gözlerini korumak için gereklidir. Bu durumlarda bir tıp uzmanı / sağlık pratisyeni tarafından imzalanmış bir tıbbi beyan sağlanmalıdır. Gözlükler tıbbi nedenlerle kabul ediliyorsa:
Gözlük çerçeveleri göz (ler) i kapatmamalıdır.
Gözlüklerde göz (ler) i kapatan kamaşma olmamalıdır.
Gözlüklerde göz (ler) i kapatan gölge veya kırılma olmamalıdır.
Normalde bir işitme cihazı veya benzer malzemeler kullanıyorsanız, bunlar fotoğrafınıza takılabilir.
Kabul edilebilir ve kabul edilemez fotoğraf örneklerini görmek için Fotoğraf Örneklerini inceleyin. Sürücü belgelerinden veya diğer resmi belgelerden kopyalanan veya dijital olarak taranan fotoğraflar kabul edilmez. Ayrıca, anlık görüntüler, dergi fotoğrafları, düşük kaliteli satış makinesi veya cep telefonu fotoğrafları ve tam uzunlukta fotoğraflar kabul edilmez.

Fotoğrafın genel hatları şu şekildedir; 600×600 pixel

Gözden Göğüs hizasına kadar 336 ile 414 pixel arasınd olmalı

Çene ile saçın en üst kısmı arası ise 300 ile 414 pixel arasınd olmalı.

 

2022 Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

Başvurularınızı firmamız aracılığıyla yaptırmak isterseniz aşağıdaki ücretler karşılığında sizin adınıza başvuru yapmaktayız.

Tek Kişilik Başvuru Ücreti  : 250 TL

Hem eş hem kendiniz için ayrı ayrı 2 başvuru için : 450TL (Çocuksuz).

Hem eş hem de kendi üzerinizden 2 farklı başvuru için (21 yaş altı Çocuklu Aile): 500 TL

Başvurularınız için Bizlere Whatsapp Tel: 0554 307 7961  numaralı hattımızdan ya da factconsultant@hotmail.com mail adreslerinden  ulaşabilirsiniz.

Green Card Çıkanlara Danışmanlık

Başvuru sonrası Green Card çekilişiniz olumlu sonuçlanırsa sizlere başvuru sürecinizi eksiksiz  yönetebilmeniz için profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Bu Hizmetimize,

ABD makamları ile adınıza iletişime geçerek yazışmalarınızı yapmak,

Konsolosluktan ABD ye ilk giriş için gerekli olan vize için randevu alımı,

Türkiye’de yapmanız gereken doktor muayenenizin organizasyonu konuları dahildir.

 

Haydi Sende Aşağıdaki Resme tıklayarak başvuru işlemini tamamla ve şansını dene!

2020 Son Gelişme: 2020  yılında getirilen yeni değişikliğe göre Green Card a başvuracak adayların Amerika’nın ihtiyaç duyduğu mesleklerden olma şartı getirildi. Bu artık Amerika’nın da nitelikli göçmen alım süreçlerini başlatmış olduğu anlamını taşıyor.  Artık bir aday Mesleki bilgi ağına bakmadan başvuru yapamayacak.

Mesleki Bilgi ağı (O * NET https://www.onetonline.org/ ), Kuzey Carolina Ticaret Bakanlığı’na verilen bir hibe ile ABD Çalışma / İstihdam ve Eğitim İdaresi (USDOL / ETA) sponsorluğunda geliştirilmiştir.

Bu yapılan iki değişiklik ile Dünya genelinden yapılacak başvuruların sayısında muazzam bir düşüş gerçekleşmekte ya da başvuru yapan adayların çoğu puanlama sistemi yüzünden elenebilmektedir. Bu yüzden nitelikli bir işe sahipseniz ve pasaportunuz var ise çekilişe katıldığınızda kazanma şansınız çok daha yüksek olacaktır.

Yeni getirilen Mesleki Bilgi sistemiyle her bir meslek grubuna puanlama verilmiş ve Green Card a başvuracak adayların 7 puan ve üzerinde olan mesleklerden olması talep edilmiştir. 7 puan ve üzeri olan meslek gruplarını bu sayfanın en altında bulabilirsiniz. Bu sayfadayken Akıllı Telefon kullanıyorsanız Sayfada Bul komutu ile, Bilgisayar Kullanıyorsanız Ctrl+F tuşuna basarak mesleğinizin bu listede olup olmadığını bulabilirsiniz.

Green Card SVP Puanı için Önemli Not: Aşağıda verilen iş başlıkları 2020 yılında yayınlanan puanlamaya göre verilmiştir. Puanlama sistemi her yıl an be an iş durumuna göre değişmekte olduğundan mesleğinize ait güncel puanı https://www.onetonline.org/ sitesinden başvurmadan önce kontrol ediniz. Bu sayfaya girdiğinizde sol üst köşedeki menülerden Find Occupation seçeneğini tıkladığınızda önünüze 5 farklı kategoride liste gelecektir. bu kategorilere girerek ya da sağ üst köşede bulunan occupation quick search bölümüne mesleğinizin İngilizcesini yazarak arama yapabilirsiniz. Mesleğinizin Türkçesini aşağıdaki listeden de bulup o mesleğin yanındaki kodu bu arama alanına girerek direk mesleğinizin puanına ulaşabilirsiniz. 

Meslek sekmesi listesinden mesleğinize ulaştığınızda karşınıza çıkan başlıklardan JOB ZONE isimli başlığın en altında SVP RANGE yazan yer bu mesleğe ait o anki güncel puan durumunu göstermektedir. Buradaki puan türü 7 ve üzeriyse Green Card a başvurma hakkınız bulunmaktadır. Tabi ki bu meslekle ilgili en az 2 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip olduğunuzu kanıtlamanız şartıyla.

Pasaportunuz yoksa tavsiyemiz hızlıca pasaportunuzu çıkarmanızdır. Sonraki yıllarda da başvurmayı düşünüyorsanız 10 yıllık pasaport almanız size hem pasaport ücretleri konusunda hem de 10 yıl boyunca başvuru yapabilme olanağıyla avantaj sağlayacaktır.

GREEN CARD MESLEK GRUPLARI

2020 Yılında Getirilen Yeni Kurallara Göre Green Card’a başvuracak adaylardan sahip oldukları işin 7 puan ve üzerinde bir iş olması istenmektedir. ABD nin gerekli makamlarının hazırladığı iş listesi ve işlere verilen puanlar aşağıda sıralanmıştır. Bu sıralamaya sadece 6-7 puan ve üzerinde olan işler dahil edilmiştir.

Not: Yukarıda da açıkladığımız gibi bu puan türleri sizlere örnek olması açısından verilmiş olup an be an değişebilmektedir. Bu yüzden Green Card Başvurusu yapmadan mesleğinize ait güncel puanı aşağıda verilen linkten kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Kendi Mesleğinizin Listede olup olmadığını Akıllı Telefonunuzdan Sayfada Bul Araması ile ya da Bilgisayarınızdan Ctrl+F tuşuyla arama yapabilirsiniz.

Aşağıda 3 Farklı Liste Bulunmaktadır:

6-7 Puan Grubu İşler

7-8 Puan Grubu Meslek Listesi

8 ve Üzeri Puan Grubu Meslek Listesi.

Bu iş listelerinin İngilizcesine sizlerde şu linkten ulaşabilirsiniz; https://www.onetonline.org/find/zone?z=5&g=Go  

 

PUAN GRUBU 6-7 ARALIĞINDA OLAN MESLEK GRUBU

SVP – Specific Vocational Preparation :  SVP Numarası 6-7 Arasında olan Meslek Grupları – – Favori Meslek Grubu yazan mesleklerde daha fazla elemana ihtiyaç olduğu söylenmektedir.

Job 3 Medium Preparation Needed – Green Card 3. Meslek Grubu Orta Derecede Hazırlık Gerektiren İşler Listesi. 6-7 Puan Aralığı

29-1141.01 Akut Bakım Hemşireleri Favori Meslek Grubu

11-3011.00 İdari Hizmetler Yöneticileri – Favori Meslek Grubu

17-3021.00 Hava-Uzay Mühendisliği ve Operasyon Teknisyenleri

19-4011.01 Ziraat Teknisyenleri – Yeşil Meslek- Yeşil

53-2021.00 Hava Trafik Kontrolörleri

49-3011.00 Uçak Mekaniği ve Servis Teknisyenleri

53-2022.00 Havaalanı Operasyon Uzmanları – Favori Meslek Grubu

13-2021.01 Değerlendiriciler – Favori Meslek Grubu

27-4011.00 Ses ve Görüntü Ekipman Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

17-3027.01 Otomotiv Mühendisliği Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

49-3023.01 Otomotiv Usta Mekaniği

49-3023.02 Otomotiv Uzmanlığı Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

53-6051.01 Havacılık Müfettişleri

49-2091.00 Aviyonik Teknisyenleri

33-3011.00 İcra memurları

39-5011.00 Berberler – Favori Meslek Grubu

47-2011.00 Kazancılar – Yeşil Meslek-

43-3031.00 Defter Tutma, Muhasebe ve Denetim Katipleri – Favori Meslek Grubu

27-4012.00 Yayın Teknisyenleri

43-4011.00 Aracılık Memurları

49-3031.00 Otobüs ve Kamyon Mekaniği ve Dizel Motor Uzmanları – Yeşil Meslek-

49-9061.00 Kamera ve Fotoğraf Ekipmanları Tamircileri

27-4031.00 Kamera Operatörleri, Televizyon, Video ve Sinema Filmi – Favori Meslek Grubu

29-2031.00 Kardiyovasküler Teknoloji Uzmanları ve Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

35-1011.00 Şefler ve Baş Aşçılar – Favori Meslek Grubu

19-4031.00 Kimya Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

17-3011.02 Sivil Taslakçılar

17-3022.00 İnşaat Mühendisliği Teknikerleri

49-9092.00 Ticari Dalgıçlar – Favori Meslek Grubu

53-2012.00 Ticari Pilotlar – Favori Meslek Grubu

51-4012.00 Bilgisayar Sayısal Kontrollü Takım Tezgahı Programcıları, Metal ve Plastik – Favori Meslek Grubu

43-9011.00 Bilgisayar Operatörleri

15-1151.00 Bilgisayar Kullanıcı Destek Uzmanları -Çok İyi Görünen Meslek-

49-2011.00 Bilgisayar, Vezne ve Ofis Makinesi Tamircileri

51-4011.00 Bilgisayar Kontrollü Takım Tezgahı Operatörleri, Metal ve Plastik – Yeşil Meslek-

39-6012.00 Konsiyerler

47-4011.00 İnşaat ve Yapı Müfettişleri Favori Meslek Grubu- Yeşil Meslek-

49-9012.00 Mekanik Kapı Hariç Kontrol ve Vana Montajcıları ve Tamircileri

35-2013.00 Aşçılar, Özel Ev

13-1041.06 Coroners

23-2091.00 Mahkeme Muhabirlerinin – Favori Meslek Grubu

27-1012.00 Zanaatkarlar

53-7021.00 Vinç ve Kule Operatörleri

43-4041.01 Kredi Yetkilendiricileri

33-3021.03 Suç Müfettişleri ve Özel Ajanlar

29-1141.03 Yoğun Bakım Hemşirelerinin – Favori Meslek Grubu

13-1199.03 Gümrük Müşavirleri – Favori Meslek Grubu

27-2031.00 Dansçılar

31-9091.00 Diş Asistanları – Favori Meslek Grubu

29-2021.00 Dental Hijyenistler – Favori Meslek Grubu

43-9031.00 Masaüstü Yayıncıları

29-2032.00 Tanısal Tıbbi Sonograflar – Favori Meslek Grubu

49-2092.00 Elektrik Motoru, Elektrikli El Aletleri ve İlgili Tamirciler

49-2093.00 Elektrik-Elektronik Tesisatçıları ve Tamircileri, Ulaşım Ekipmanları

49-2094.00 Elektrik ve Elektronik Tamircileri, Ticari ve Endüstriyel Ekipmanlar – Yeşil Meslek-

49-2095.00 Elektrik ve Elektronik Tamircileri, Santral Binası, Trafo Merkezi ve Röle

17-3012.02 Elektrikli Taslaklar

17-3023.03 Elektrik Mühendisliği Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

49-9051.00 Elektrik Hattı Tesisatçıları ve Tamircileri Favori Meslek Grubu- Yeşil Meslek-

47-2111.00 Elektrikçiler Favori Meslek Grubu- Yeşil Meslek-

17-3024.00 Elektro-Mekanik Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

17-3012.01 Elektronik Taslaklar

49-2096.00 Elektronik Ekipman Montajcıları ve Tamircileri, Motorlu Taşıtlar

49-2097.00 Elektronik Ev Eğlence Ekipmanları Montajcıları ve Tamircileri

17-3023.01 Elektronik Mühendisliği Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

17-3029.04 Elektronik Mühendisliği Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

47-4021.00 Asansör Montajcıları ve Tamircileri – Favori Meslek Grubu

43-4061.00 Uygunluk Görüşmeciler, Hükümet Programları

39-4011.00 Mumyacılar

29-2041.00 Acil Tıp Teknisyenleri ve Sağlık Görevlileri – Favori Meslek Grubu

31-9099.02 Endoskopi Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

13-1199.01 Enerji Denetçileri Favori Meslek Grubu- Yeşil Meslek-

43-6011.00 Yönetici Sekreterleri ve İdari İdari Yardımcıları

51-6092.00 Kumaş ve Konfeksiyon Kalıpçıları

49-3041.00 Çiftlik Ekipman Mekaniği ve Servis Teknisyenleri

27-1022.00 Moda Tasarımcıları

27-1013.00 Ressamlar, Heykeltıraşlar ve İllüstratörler Dahil Güzel Sanatçılar

33-2021.01 Yangın Müfettişleri

33-2021.02 Yangın Müfettişleri

45-1011.07 Tarımsal Mahsul ve Bahçıvanlık İşçilerinin İlk Sıra Denetçileri – Yeşil Meslek-

45-1011.08 Hayvancılık ve Hayvan Bakım İşçilerinin Birinci Basamak Denetçileri

47-1011.00 İnşaat Ticareti ve Madencilik İşçilerinin Birinci Basamak Denetçileri – Favori Meslek Grubu

33-1011.00 Ceza İnfaz Görevlilerinin Birinci Basamak Sorumluları

37-1012.00 Çevre Düzenleme, Çim Hizmetleri ve Yer Koruma İşçilerinin Birinci Basamak Denetçileri – Favori Meslek Grubu

49-1011.00 Mekanik, Tesisatçılar ve Tamircilerin Birinci Sıra Denetçileri – Yeşil Meslek-

43-1011.00 Ofis ve İdari Destek Çalışanlarının Birinci Basamak Sorumluları – Favori Meslek Grubu

39-1021.00 Kişisel Hizmet Çalışanlarının Birinci Basamak Amirleri Parlak Bakış

33-1012.00 Polis ve Dedektif Birinci Basamak Amirleri

51-1011.00 Üretim ve İşletme İşçilerinin İlk Sıra Denetçileri – Yeşil Meslek-

39-9031.00 Fitness Eğitmenleri ve Aerobik Eğitmenleri – Favori Meslek Grubu

53-2031.00 Uçuş Görevlileri – Favori Meslek Grubu

19-4011.02 Gıda Bilimi Teknisyenleri

19-4093.00 Orman ve Koruma Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

45-4011.00 Orman ve Koruma İşçileri – Yeşil Meslek-

33-1021.02 Orman Yangını ile Mücadele ve Önleme Amirleri

33-2022.00 Orman Yangını Müfettişleri ve Önleme Uzmanları – Favori Meslek Grubu

11-9061.00 Cenaze Hizmetleri Yöneticileri

11-9071.00 Oyun Yöneticileri – Favori Meslek Grubu

51-8092.00 Gaz Santrali İşletmecileri

51-9071.06 Gem ve Elmas İşçileri

11-3051.02 Jeotermal Üretim Yöneticileri – Yeşil Meslek-

13-1041.04 Devlet Mülkiyet Müfettişleri ve Müfettişleri

39-5012.00 Kuaförler, Kuaförler ve Kozmetologlar – Favori Meslek Grubu

47-4041.00 Tehlikeli Madde Kaldırma İşçileri – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

29-2092.00 İşitme Cihazı Uzmanları Parlak Bakış

49-9021.01 Isıtma ve Klima Mekaniği ve Montajcıları – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

29-2011.03 Histoteknologlar ve Histolojik Teknisyenler – Favori Meslek Grubu

43-4161.00 İnsan Kaynakları Asistanları, Bordro ve Zaman İşleyişi Hariç

51-8099.04 Hidroelektrik Santral Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

11-3051.06 Hidroelektrik Üretim Yöneticileri – Yeşil Meslek-

33-3021.05 Göçmenlik ve Gümrük Müfettişleri

17-3026.00 Endüstri Mühendisliği Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

49-9041.00 Endüstriyel Makine Mekaniği – Yeşil Meslek-

13-1032.00 Sigorta Eksperleri, Oto Hasar

43-9041.01 Sigorta Tazminatı Katipleri

51-9071.01 Kuyumcular

43-6012.00 Hukuk Sekreterleri

25-4031.00 Kütüphane Teknikerleri

29-2061.00 Lisanslı Pratik ve Lisanslı Mesleki Hemşirelere Parlak Bakış

13-1041.02 Lisanslama Kontrolörleri ve Denetmenleri

43-4131.00 Kredi Mülakatçıları ve Katipleri – Favori Meslek Grubu

51-4041.00 Makineciler – Yeşil Meslek-

29-2035.00 Manyetik Rezonans Görüntüleme Teknologları – Favori Meslek Grubu

49-9071.00 Bakım ve Onarım İşçileri, Genel – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

49-9043.00 Bakım İşçileri, Makineler

39-5091.00 Makyaj Sanatçıları, Tiyatro ve Performans – Favori Meslek Grubu

17-3029.09 İmalat Üretim Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

17-3031.02 Haritalama Teknisyenleri

31-9011.00 Masaj Terapistleri – Favori Meslek Grubu

17-3013.00 Mekanik Taslaklar

17-3027.00 Makine Mühendisliği Teknikerleri

17-3029.07 Makine Mühendisliği Teknologları – Yeşil Meslek-

29-2012.00 Tıbbi ve Klinik Laboratuvar Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

51-9082.00 Tıbbi Cihaz Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

31-9092.00 Tıbbi Asistanlar – Favori Meslek Grubu

49-9062.00 Tıbbi Ekipman Tamircileri

29-2071.00 Tıbbi Kayıtlar ve Sağlık Bilgi Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

43-6013.00 Tıbbi Sekreterler – Favori Meslek Grubu

31-9094.00 Tıbbi Transkripsiyoncular

27-1026.00 Ürün Teşhircileri ve Pencere Düzelticileri

49-3042.00 Mobil Ağır Ekipman Mekaniği, Motorlar Hariç

51-4061.00 Model Yapımcıları, Metal ve Plastik

51-7031.00 Model Yapımcıları, Ahşap

39-4031.00 Mortisyenler, Müteahhitler ve Cenaze Yöneticileri

49-3051.00 Motorlu Tekne Mekaniği ve Servis Teknisyenleri

49-3052.00 Motosiklet Mekaniği – Favori Meslek Grubu

43-4031.02 Belediye Memurları

33-1021.01 Belediye Yangınla Mücadele ve Önleme Sorumluları

33-2011.01 Belediye İtfaiyecileri

27-2041.04 Müzik Bestecileri ve Düzenleyiciler

49-9063.00 Müzik Aleti Tamircileri ve Akortçuları

17-3029.12 Nanoteknoloji Mühendisliği Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

29-2099.01 Nörodiagnostik Teknologlar – Favori Meslek Grubu

43-4141.00 Yeni Hesap Katipleri

19-4051.01 Nükleer Ekipman Operasyon Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

29-2033.00 Nükleer Tıp Teknologları – Favori Meslek Grubu

19-4051.02 Nükleer İzleme Teknisyenleri

51-8011.00 Nükleer Güç Reaktör Operatörleri – Yeşil Meslek-

11-9013.01 Fidanlık ve Sera Yöneticileri

31-1014.00 Hemşirelik Asistanları – Favori Meslek Grubu

29-9012.00 İş Sağlığı ve Güvenliği Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

31-2012.00 Mesleki Terapi Aydınlık Görünümüne Yardımcı Oluyor

31-2011.00 Mesleki Terapi Asistanları – Favori Meslek Grubu

29-2057.00 Oftalmik Tıp Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

29-2099.05 Oftalmik Tıbbi Teknoloji Uzmanları – Favori Meslek Grubu

29-2081.00 Gözlükçüler, – Favori Meslek Grubu Dağıtımı

23-2011.00 Hukukçular ve Hukuk Asistanları – Favori Meslek Grubu

43-4051.03 Hasta Temsilcileri – Favori Meslek Grubu

51-4062.00 Modelciler, Metal ve Plastik

51-7032.00 Modelciler, Ahşap

29-2052.00 Eczane Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

31-9097.00 Flebotomistler – Favori Meslek Grubu

27-4021.00 Fotoğrafçılar

17-3029.08 Fotonik Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

31-2021.00 Fiziksel Terapist Asistanları – Favori Meslek Grubu

53-5021.03 Pilotlar, Gemi

47-2152.01 Boru Tesisatçıları ve Buhar Tesisatçıları – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

47-2152.02 Tesisatçılar – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

33-3021.01 Polis Dedektifleri

33-3021.02 Polis Kimlik ve Kayıt Görevlileri

33-3051.01 Polis Devriye Görevlileri

51-9195.05 Potters, İmalat

51-8012.00 Güç Dağıtıcıları ve Dağıtıcıları – Yeşil Meslek-

51-9071.07 Değerli Metal İşçileri

51-5111.00 Baskı Öncesi Teknisyenleri ve İşçileri

25-2011.00 Okul Öncesi Öğretmenleri, Özel Eğitim Hariç – Favori Meslek Grubu

33-9021.00 Özel Dedektifler ve Müfettişler Parlak Bakış

43-3061.00 Tedarik Memurları

43-5061.00 Üretim, Planlama ve Hızlandırma Katipleri – Yeşil Meslek-

29-2053.00 Psikiyatri Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

19-4099.01 Kalite Kontrol Analistleri – Favori Meslek Grubu

29-1124.00 Radyasyon Terapistleri – Favori Meslek Grubu

49-2021.01 Radyo Mekaniği

27-4013.00 Telsiz Operatörleri

49-2021.00 Telsiz, Hücresel ve Kule Ekipman Montajcıları ve Tamircileri

29-2099.06 Radyolojik Teknisyenler – Favori Meslek Grubu

29-2034.00 Radyolojik Teknologlar – Favori Meslek Grubu

41-9022.00 Emlak Satış Acenteleri – Favori Meslek Grubu

49-9021.02 Soğutma Mekaniği ve Kurulumcuları – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

29-1141.00 Kayıtlı Hemşirelerin – Favori Meslek Grubuü

39-9041.00 Konut Danışmanları – Favori Meslek Grubu

29-1126.00 Solunum Terapistleri – Favori Meslek Grubu

29-2054.00 Solunum Tedavi Teknisyenleri

17-3024.01 Robotik Teknisyenleri – Yeşil Meslek-

41-3031.02 Satış Temsilcileri, Finansal Hizmetler

49-2098.00 Güvenlik ve Yangın Alarm Sistemleri Kurulumcuları – Favori Meslek Grubu

25-3021.00 Kendini Zenginleştirme Eğitimi Öğretmenlerin – Favori Meslek Grubuü

33-3051.03 Şerifler ve Şerif Yardımcıları

53-5021.01 Gemi ve Tekne Kaptanları

53-5031.00 Gemi Mühendisleri

49-9097.00 Sinyal ve Palet Anahtarı Tamircileri

27-2042.01 Şarkıcılar

39-5094.00 Cilt Bakımı Uzmanları – Favori Meslek Grubu

47-1011.03 Güneş Enerjisi Kurulum Yöneticileri – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

41-4011.07 Solar Satış Temsilcileri ve Değerlendiricileri – Yeşil Meslek-

47-4099.02 Solar Termal Tesisatçılar ve Teknisyenler – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

27-4014.00 Ses Mühendisliği Teknisyenleri

39-1021.01 Spa Yöneticileri – Favori Meslek Grubu

31-9099.01 Konuşma-Dil Patolojisi Asistanları – Favori Meslek Grubu

51-8021.00 Sabit Mühendisler ve Kazan Operatörleri – Yeşil Meslek-

47-2022.00 Stonemasons – Favori Meslek Grubu

51-2041.00 Yapısal Metal İmalatçıları ve Montajcıları – Yeşil Meslek-

29-2099.07 Cerrahi Asistanlar – Favori Meslek Grubu

29-2055.00 Cerrahi Teknologlar – Favori Meslek Grubu

17-3031.01 Ölçme Teknisyenleri

13-2081.00 Vergi Tahsildar ve Tahsildarları ve Gelir Büroları

13-2082.00 Vergi Hazırlayıcıları

25-9041.00 Öğretmen Yardımcıları – Favori Meslek Grubu

15-1143.01 Telekomünikasyon Mühendisliği Uzmanları

49-2022.00 Telekomünikasyon Ekipmanı Montajcıları ve Tamircileri, Hat Montajcıları Hariç

51-4111.00 Takım ve Pafta Makineleri

39-7011.00 Tur Rehberleri ve Eskortlar – Favori Meslek Grubu

53-6041.00 Trafik Teknisyenleri

33-3052.00 Transit ve Demiryolu Polisi

41-3041.00 Seyahat Acenteleri

39-7012.00 Seyahat Rehberleri – Favori Meslek Grubu

27-2023.00 Hakemler, Hakemler ve Diğer Spor Görevlileri

29-2056.00 Veteriner Teknologları ve Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu

25-1194.00 Mesleki Eğitim Öğretmenleri, Lise Sonrası

49-9064.00 Saat Tamircileri

51-8031.00 Su ve Atıksu Arıtma Tesisi ve Sistem İşletmecileri

15-1134.00 Web Geliştiricileri – Favori Meslek Grubu

51-4121.06 Kaynakçılar, Kesiciler ve Kaynakçı Montajcıları – Yeşil Meslek-

13-1022.00 Tarım Ürünleri Dışında Toptan ve Perakende Alıcılar – Yeşil Meslek-

49-9081.00 Rüzgar Türbini Servis Teknisyenleri – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

 

 

 

7-8 PUAN ARALIĞINDA OLAN MESLEK GRUBU

Green Card Job 4 Considerable Preparation Needed – Green Card 4. Meslek Grubu Önemli Derecede Geçmiş Deneyimi Gerektiren İş Listesi. 7-8 Puan Aralığı

 

13-2011.01 Muhasebeciler -Favori Meslek Grubu -Favori Meslek Grubu

15-2011.00 Aktüerler -Favori Meslek Grubu

25-3011.00 Yetişkin Temel ve Orta Öğretim ve Okuma Yazma Öğretmenleri ve Eğitmenleri

11-2011.00 Reklam ve Promosyon Yöneticileri

41-3011.00 Reklam Satış Temsilcileri

17-2011.00 Hava-Uzay Mühendisleri – Yeşil Meslek- Yeşil

13-1011.00 Sanatçılar, Sanatçılar ve Sporcuların Temsilcileri ve İşletme Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

17-2021.00 Ziraat Mühendisleri

53-2011.00 Havayolu Pilotları, Yardımcı Pilotları ve Uçuş Mühendisleri

13-2021.02 Değerleme Uzmanları, Gayrimenkulün -Favori Meslek Grubu

11-9013.03 Su Ürünleri Yöneticileri

17-1011.00 Mimarlar, Peyzaj ve Deniz -Favori Meslek Grubu Dışında – Yeşil Meslek-

17-3011.01 Mimari Ressamlar – Yeşil Meslek-

27-1011.00 Sanat Yönetmenleri

19-2021.00 Atmosfer ve Uzay Bilim Adamları -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

25-9011.00 Görsel-İşitsel ve Multimedya Koleksiyonları Uzmanları

13-2011.02 Denetçilerin -Favori Meslek Grubuü

17-2141.02 Otomotiv Mühendisleri – Yeşil Meslek-

17-2199.01 Biyokimya Mühendisleri – Yeşil Meslek-

11-3051.03 Biyoyakıt Üretim Yöneticileri – Yeşil Meslek-

11-9041.01 Biyoyakıt / Biyodizel Teknolojisi ve Ürün Geliştirme Yöneticileri – Yeşil Meslek-

43-9111.01 Biyoinformatik Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu

19-4021.00 Biyolojik Teknisyenler -Favori Meslek Grubu

11-3051.04 Biyokütle Enerji Santrali Yöneticileri – Yeşil Meslek-

17-2031.00 Biyomedikal Mühendisleri

27-3021.00 Yayın Haber Analistleri

11-9199.11 Brownfield Yeniden Geliştirme Uzmanları ve Şantiye Yöneticileri – Yeşil Meslek-

13-2031.00 Bütçe Analistleri

13-1199.04 İş Sürekliliği Planlayıcıları -Favori Meslek Grubu

15-1199.08 İş Zekası Analistleri -Favori Meslek Grubu

13-1021.00 Alıcılar ve Satın Alma Temsilcileri, Çiftlik Ürünleri – Yeşil Meslek-

25-2023.00 Kariyer / Teknik Eğitim Öğretmenleri, Ortaokul

25-2032.00 Kariyer / Teknik Eğitim Öğretmenleri, Ortaokul

17-1021.00 Haritacılar ve Fotogrametristler -Favori Meslek Grubu

17-2041.00 Kimya Mühendisleri – Yeşil Meslek-

19-2031.00 Kimyagerler – Yeşil Meslek-

21-1021.00 Çocuk, Aile ve Okul Sosyal Çalışanları Parlak Görünüş

27-2032.00 Koreograflar

19-4061.01 Şehir ve Bölge Planlama Yardımcıları -Favori Meslek Grubu

17-2051.00 İnşaat Mühendisleri – Yeşil Meslek-

13-1031.01 Hasar Denetleyicileri, Mal ve Kaza Sigortası

15-2041.02 Klinik Veri Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

11-9121.01 Klinik Araştırma Koordinatörleri

27-2022.00 Koçlar ve İzciler -Favori Meslek Grubu

27-1021.00 Ticari ve Endüstriyel Tasarımcılar – Yeşil Meslek-

21-1094.00 Toplum Sağlığı Çalışanlarının -Favori Meslek Grubu

11-3111.00 Ücretlendirme ve Menfaat Yöneticileri

13-1141.00 Ücretlendirme, Menfaatler ve İş Analizi Uzmanları

11-9199.02 Uyum Yöneticileri – Yeşil Meslek-

11-3021.00 Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

17-2061.00 Bilgisayar Donanımı Mühendisleri

15-1143.00 Bilgisayar Ağı Mimarları

15-1152.00 Bilgisayar Ağı Destek Uzmanları

15-1131.00 Bilgisayar Programcıları

15-1121.00 Bilgisayar Sistemleri Analistleri -Çok İyi Görünen Meslek-

15-1199.02 Bilgisayar Sistemleri Mühendisleri / Mimarlar Parlak Bakış

11-9021.00 İnşaat Yöneticileri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

27-3043.04 Yazarları Kopyala

13-1051.00 Maliyet Tahmincileri -Favori Meslek Grubu

13-2041.00 Kredi Analistleri

13-2071.00 Kredi Danışmanları -Favori Meslek Grubu

29-2011.01 Sitogenetik Teknologlar -Favori Meslek Grubu

15-1199.07 Veri Ambarlama Uzmanları -Favori Meslek Grubu

15-1141.00 Veritabanı Yöneticileri -Çok İyi Görünen Meslek-

15-1199.06 Veritabanı Mimarları -Çok İyi Görünen Meslek-

21-2021.00 Yöneticiler, Dinsel Etkinlikler ve Eğitim

27-2012.02 Yönetmenler- Sahne, Sinema Filmleri, Televizyon ve Radyo

15-1199.12 Doküman Yönetim Uzmanları -Favori Meslek Grubu

27-3041.00 Editörler

11-9031.00 Eğitim Yöneticileri, Okul Öncesi ve Çocuk Bakım Merkezi / Program -Çok İyi Görünen Meslek-

17-3029.02 Elektrik Mühendisliği Teknologları – Yeşil Meslek-

17-2071.00 Elektrik Mühendisleri – Yeşil Meslek-

17-3029.03 Elektromekanik Mühendisliği Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2072.00 Elektronik Mühendisleri, Bilgisayar Yeşil Mesleği Haricinde

25-2021.00 İlkokul Öğretmenleri, Özel Eğitim Hariç -Favori Meslek Grubu

11-9161.00 Acil Durum Yönetimi Direktörleri

41-3099.01 Enerji Komisyoncuları -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-2199.03 Enerji Mühendisleri – Yeşil Meslek-

13-1041.01 Çevresel Uygunluk Denetmenleri

17-3025.00 Çevre Mühendisliği Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-2081.00 Çevre Mühendisleri – Yeşil Meslek-

19-4091.00 Çevre Bilimi ve Koruma Teknisyenleri, Sağlık -Favori Meslek Grubu Dahil – Yeşil Meslek-

19-2041.00 Çevre Bilimcileri ve Uzmanları, Sağlık -Favori Meslek Grubu Dahil – Yeşil Meslek-

13-1041.03 Fırsat Eşitliği Temsilcileri ve Yetkilileri

29-1128.00 Egzersiz Fizyologları Parlak Bakış

11-9013.02 Çiftlik ve Çiftlik Yöneticileri – Yeşil Meslek-

27-4032.00 Film ve Video Editörleri -Favori Meslek Grubu

13-2051.00 Finansal Analistler – Yeşil Meslek-

13-2061.00 Mali Müfettişlerin -Favori Meslek Grubu

11-3031.02 Finans Yöneticileri, Şube veya Departman -Favori Meslek Grubu

17-2111.02 Yangın Önleme ve Koruma Mühendisleri

45-1011.06 Su Ürünleri İşçilerinin Birinci Basamak Denetçileri

41-1012.00 Perakendeci Olmayan Satış Çalışanlarının Birinci Basamak Denetçileri

33-3031.00 Balık ve Av Bekçileri – Yeşil Meslek-

11-9039.02 Fitness ve Sağlık Koordinatörleri -Favori Meslek Grubu

19-1012.00 Gıda Bilimcileri ve Teknoloji Uzmanları

19-4092.00 Adli Bilim Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu

19-1032.00 Ormancılar

13-2099.04 Dolandırıcılık Denetleyicileri, Araştırmacılar ve Analistler

53-6051.08 Nakliye ve Kargo Müfettişleri

13-1131.00 Fundraisers -Favori Meslek Grubu

11-1021.00 Genel ve Operasyon Yöneticileri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-1022.01 Jeodezik Araştırmacılar

15-1199.05 Coğrafi Bilgi Sistemleri Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

19-4041.02 Jeolojik Numune Test Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

19-4041.01 Jeofizik Veri Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

15-1199.04 Jeo-uzamsal Bilgi Bilim adamları ve Teknologlar -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

27-1024.00 Grafik Tasarımcılar

21-1091.00 Sağlık Eğitimcileri -Favori Meslek Grubu

11-3121.00 İnsan Kaynakları Yöneticilerine Parlak Bakış

13-1071.00 İnsan Kaynakları Uzmanları

17-3029.05 Endüstri Mühendisliği Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2112.00 Endüstri Mühendisleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

11-3051.00 Endüstriyel Üretim Yöneticileri – Yeşil Meslek-

17-2111.01 Endüstriyel Güvenlik ve Sağlık Mühendisleri – Yeşil Meslek-

15-1121.01 Bilişim Hemşire Uzmanları Parlak Bakış

15-1122.00 Bilgi Güvenliği Analistleri -Favori Meslek Grubu

15-1199.09 Bilgi Teknolojisi Proje Yöneticileri Parlak Bakış

13-1031.02 Sigorta Eksperleri, Kontrol Görevlileri ve Araştırmacılar

41-3021.00 Sigorta Satış Acenteleri -Favori Meslek Grubu

13-2053.00 Sigorta Sigortacıları

33-3021.06 Zeka Analistleri

27-1025.00 İç Mimarlar

27-3091.00 Tercümanlar ve Çevirmenler Parlak Bakış

25-2012.00 Anaokulu Öğretmenleri, Özel Eğitim Hariç

13-1075.00 Çalışma İlişkileri Uzmanları

17-1012.00 Peyzaj Mimarları – Yeşil Meslek-

11-1031.00 Yasa Yapıcılar

13-2071.01 Kredi Danışmanları -Favori Meslek Grubu

13-2072.00 Kredi Görevlilerinin -Favori Meslek Grubu

11-9081.00 Konaklama Müdürleri

13-1081.00 Lojistikçiler

13-1081.02 Lojistik Analistleri – Yeşil Meslek-

13-1081.01 Lojistik Mühendisleri – Yeşil Meslek-

11-3071.03 Lojistik Yöneticileri – Yeşil Meslek-

11-9199.08 Kayıp Önleme Yöneticileri

17-3029.06 İmalat Mühendisliği Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2199.04 İmalat Mühendisleri – Yeşil Meslek-

17-2121.02 Deniz Mimarları -Favori Meslek Grubu

17-2121.01 Deniz Mühendisleri -Favori Meslek Grubu

13-1161.00 Pazar Araştırma Analistleri ve Pazarlama Uzmanları Parlak Bakış

11-2021.00 Pazarlama Yöneticileri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-2131.00 Malzeme Mühendisleri

15-2091.00 Matematik Teknikerleri

17-2141.00 Makine Mühendisleri – Yeşil Meslek-

17-2199.05 Mekatronik Mühendisleri – Yeşil Meslek-

29-2011.00 Tıbbi ve Klinik Laboratuvar Teknologları -Favori Meslek Grubu

13-1121.00 Toplantı, Kongre ve Etkinlik Planlayıcıları -Favori Meslek Grubu

25-2022.00 Ortaokul Öğretmenleri, Özel ve Kariyer / Teknik Eğitim Hariç

29-9099.01 Ebelerin -Favori Meslek Grubu

17-2151.00 Maden ve Jeoloji Mühendisleri, Maden Güvenliği Mühendisleri Dahil

27-1014.00 Multimedya Sanatçıları ve Animatörler

25-4013.00 Müze Teknisyenleri ve Konservatörleri -Favori Meslek Grubu

27-2041.01 Müzik Direktörleri

29-1125.02 Müzik Terapistleri -Favori Meslek Grubu

27-2042.02 Müzisyenler, Enstrümantal

17-3029.11 Nanoteknoloji Mühendisliği Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

15-1142.00 Ağ ve Bilgisayar Sistemleri Yöneticileri

17-2161.00 Nükleer Mühendisler – Yeşil Meslek-

29-9011.00 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları – Yeşil Meslek-

13-1199.06 Çevrimiçi Satıcıların -Favori Meslek Grubu

19-1031.03 Park Doğa Uzmanları

13-2052.00 Kişisel Mali Danışmanlar -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-2171.00 Petrol Mühendisleri

17-2199.07 Fotonik Mühendisleri – Yeşil Meslek-

27-3043.05 Şairler, Söz Yazarlar ve Yaratıcı Yazarlar

19-4099.02 Hassas Tarım Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

21-1092.00 Denetimli Serbestlik Görevlileri ve Düzeltici Tedavi Uzmanları

27-2012.01 Üreticiler

17-2111.03 Ürün Güvenliği Mühendisleri

27-2012.03 Program Direktörleri

43-9081.00 Son Okuyucular ve Kopya İşaretleri

11-9141.00 Emlak, Emlak ve Topluluk Derneği Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

11-2031.00 Halkla İlişkiler ve Kaynak Yaratma Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

27-3031.00 Halkla İlişkiler Uzmanları – Yeşil Meslek-

13-1023.00 Satın Alma Temsilcileri, Toptan, Perakende ve Çiftlik Ürünleri Hariç

11-3061.00 Satın Alma Yöneticileri

11-3051.01 Kalite Kontrol Sistemleri Yöneticileri

27-3011.00 Radyo ve Televizyon Spikerleri

17-2072.01 Radyo Frekansı Tanımlama Cihazı Uzmanları

19-1031.02 Poligon Yöneticileri

41-9021.00 Emlak Komisyoncuları -Favori Meslek Grubu

39-9032.00 Rekreasyon Çalışanlarının -Favori Meslek Grubu

29-1125.00 Rekreasyonel Terapistler -Favori Meslek Grubu

11-9199.01 Ruhsatlandırma İşleri Yöneticileri – Yeşil Meslek-

13-1041.07 Düzenleyici İşler Uzmanları – Yeşil Meslek-

21-1015.00 Rehabilitasyon Danışmanları -Favori Meslek Grubu

19-4099.03 Uzaktan Algılama Teknisyenleri -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

27-3022.00 Muhabirler ve Muhabirler

13-2099.02 Risk Yönetimi Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2199.08 Robotik Mühendisleri – Yeşil Meslek-

41-3031.01 Satış Temsilcileri, Menkul Kıymetler ve Emtialar

41-9031.00 Satış Mühendisleri

11-2022.00 Satış Müdürleri

41-4012.00 Satış Temsilcileri, Toptan ve İmalat, Teknik ve Bilimsel Ürünler Hariç -Favori Meslek Grubu

41-4011.00 Satış Temsilcileri, Toptan ve İmalat, Teknik ve Bilimsel Ürünler – Yeşil Meslek-

15-1199.10 Arama Motoru Pazarlamacılığı Stratejistleri -Favori Meslek Grubu

25-2031.00 Ortaokul Öğretmenleri, Özel ve Kariyer / Teknik Eğitim Hariç

41-3031.03 Menkul Kıymetler ve Emtia Tüccarları – Yeşil Meslek-

13-1199.02 Güvenlik Yönetimi Uzmanları -Favori Meslek Grubu

11-9199.07 Güvenlik Yöneticileri

11-9151.00 Sosyal ve Toplum Hizmeti Yöneticileri -Favori Meslek Grubu

21-1093.00 Sosyal ve İnsani Hizmet Yardımcıları -Favori Meslek Grubu

19-4061.00 Sosyal Bilimler Araştırma Görevlileri -Favori Meslek Grubu

15-1132.00 Yazılım Geliştiriciler, Uygulamalar -Çok İyi Görünen Meslek-

15-1133.00 Yazılım Geliştiriciler, Sistem Yazılımları -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

15-1199.01 Yazılım Kalite Güvence Mühendisleri ve Test Uzmanları -Favori Meslek Grubu

19-1031.01 Toprak ve Su Koruma Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2199.11 Güneş Enerjisi Sistemleri Mühendisleri – Yeşil Meslek-

25-2052.00 Özel Eğitim Öğretmenleri, Anaokulu ve İlköğretim Okulu

25-2053.00 Özel Eğitim Öğretmenleri, Ortaokul

25-2054.00 Özel Eğitim Öğretmenleri, Ortaokul

43-9111.00 İstatistik Asistanları -Favori Meslek Grubu

11-3071.02 Depolama ve Dağıtım Yöneticileri – Yeşil Meslek-

11-9199.04 Tedarik Zinciri Yöneticileri – Yeşil Meslek-

17-1022.00 Sörveyörler-Anket Düzenleyiciler

13-1199.05 Sürdürülebilirlik Uzmanları -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

27-2012.04 Yetenek Direktörleri

27-2012.05 Teknik Direktörler / Yöneticiler

27-3042.00 Teknik Yazarlar -Favori Meslek Grubu

11-3131.00 Eğitim ve Geliştirme Yöneticileri Parlak Bakış

13-1151.00 Eğitim ve Geliştirme Uzmanları -Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

17-2051.01 Ulaştırma Mühendisleri – Yeşil Meslek-

11-3071.01 Ulaştırma Yöneticileri – Yeşil Meslek-

19-3099.01 Ulaşım Planlamacıları – Yeşil Meslek-

11-3031.01 Sayman ve Denetleyiciler -Favori Meslek Grubu

25-3099.02 Eğitmenler -Favori Meslek Grubu

17-2199.02 Doğrulama Mühendisleri – Yeşil Meslek-

15-1199.11 Video Oyun Tasarımcıları -Favori Meslek Grubu

11-9121.02 Su Kaynakları Uzmanları – Yeşil Meslek-

17-2081.01 Su / Atık Su Mühendisleri – Yeşil Meslek-

15-1199.03 Web Yöneticileri -Çok İyi Görünen Meslek-

17-2199.10 Rüzgar Enerjisi Mühendisleri – Yeşil Meslek-

11-9199.09 Rüzgar Enerjisi Operasyon Yöneticileri – Yeşil Meslek-

11-9199.10 Rüzgar Enerjisi Proje Yöneticileri – Yeşil Meslek-

 

 

8 PUAN VE ÜZERİ ARALIĞINDA OLAN MESLEK GRUBU

 

Green Card Job 5 Extention Preparation Needed – Green Card 5. Meslek Grubu- Geniş Kapsamlı  Derecede Geçmiş Deneyimi Gerektiren İş Listesi. 8-10 Puan Aralığı

 

29-1199.01 Akupunkturcular – Favori Meslek Grubu – Favori Meslek Grubu

25-2059.01 Uyarlanmış Beden Eğitimi Uzmanları Parlak Bakış

23-1021.00 İdare Hukuku Hakimleri, Yargıçları ve Duruşma Görevlileri

29-1141.02 İleri Uygulama Psikiyatri Hemşireleri Parlak Bakış

25-1041.00 Ziraat Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

29-1069.01 Alerji Uzmanları ve İmmünologlar – Favori Meslek Grubu

29-1071.01 Anestezi Asistanları – Favori Meslek Grubu

29-1061.00 Anesteziyologlar

19-1011.00 Hayvan Bilimcileri Parlak Bakış

19-3091.01 Antropologların – Favori Meslek Grubu

25-1061.00 Antropoloji ve Arkeoloji Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

23-1022.00 Hakemler, Arabulucular ve Uzlaştırıcılar – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek- Yeşil

19-3091.02 Arkeologların – Favori Meslek Grubu

11-9041.00 Mimarlık ve Mühendislik Yöneticileri – Yeşil Meslek-

25-1031.00 Mimarlık Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

25-4011.00 Arşivcilerin – Favori Meslek Grubu

25-1062.00 Alan, Etnik ve Kültürel Çalışmalar Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

29-1125.01 Sanat Terapistleri – Favori Meslek Grubu

25-1121.00 Sanat, Drama ve Müzik Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

19-2011.00 Gökbilimciler

29-9091.00 Atletik Eğitmenler – Favori Meslek Grubu

25-1051.00 Atmosfer, Yer, Deniz ve Uzay Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

29-1181.00 Odyologlar – Favori Meslek Grubu

19-1021.00 Biyokimyacılar ve Biyofizikçiler

19-1029.01 Biyoinformatik Bilim Adamları

25-1042.00 Biyoloji Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

19-1020.01 Biyologlar

15-2041.01 Biyoistatistikçilerin – Favori Meslek Grubu

25-1011.00 İşletme Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

25-1052.00 Kimya Öğretmenleri, Lise Sonrası

11-1011.00 Baş Yöneticiler

11-1011.03 Baş Sürdürülebilirlik Görevlileri – Yeşil Meslek-

29-1011.00 Kiropraktörlerin – Favori Meslek Grubu

21-2011.00 Ruhban

19-2041.01 İklim Değişikliği Analistleri Parlak Görünüş – Yeşil Meslek-

29-1141.04 Klinik Hemşire Uzmanları Parlak Bakış

19-3031.02 Klinik Psikologlar Parlak Bakış

25-1122.00 İletişim Öğretmenleri, Lise Sonrası

15-1111.00 Bilgisayar ve Bilgi Araştırmacısı Bilim Adamları Parlak Bakış

25-1021.00 Bilgisayar Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-3031.03 Danışmanlık Psikologları Parlak Bakış

25-1111.00 Ceza Adaleti ve Kolluk Kuvvetleri Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

25-4012.00 Küratörler – Favori Meslek Grubu

29-2011.02 Sitoteknologların – Favori Meslek Grubu

29-1021.00 Diş Hekimleri, Genel – Favori Meslek Grubu

29-1069.02 Dermatologlar – Favori Meslek Grubu

29-1031.00 Diyetisyenler ve Beslenme Uzmanları – Favori Meslek Grubu

11-9039.01 Uzaktan Eğitim Koordinatörleri – Favori Meslek Grubu

25-1063.00 Ekonomi Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

19-3011.00 Ekonomistler – Favori Meslek Grubu

11-9032.00 Eğitim Yöneticileri, İlk ve Ortaokul

11-9033.00 Eğitim Yöneticileri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

25-1081.00 Eğitim Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

21-1012.00 Eğitim, Rehberlik, Okul ve Meslek Danışmanları Parlak Bakış

25-1032.00 Mühendislik Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

25-1123.00 İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-3011.01 Çevre Ekonomistleri – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

19-2041.02 Çevresel Restorasyon Planlayıcıları – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

25-1053.00 Çevre Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-1041.00 Epidemiyologlar

29-1062.00 Aile ve Pratisyen Hekimler Parlak Bakış

25-9021.00 Çiftlik ve Ev Yönetimi Danışmanları – Yeşil Meslek-

13-2099.01 Finansal Kantitatif Analistler – Yeşil Meslek-

25-1124.00 Yabancı Dil ve Edebiyat Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

25-1043.00 Ormancılık ve Koruma Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

17-2141.01 Yakıt Hücresi Mühendisleri – Yeşil Meslek-

29-9092.00 Genetik Danışmanlar Parlak Bakış

19-1029.03 Genetikçiler

19-3092.00 Coğrafyacılar

25-1064.00 Coğrafya Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-2042.00 Yerbilimciler, Hidrologlar ve Coğrafyacılar Dışında – Yeşil Meslek-

25-1191.00 Lisansüstü Öğretim Asistanları

25-1071.00 Sağlık Uzmanlığı Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

21-1022.00 Sağlık Hizmetleri Sosyal Hizmet Görevlileri – Favori Meslek Grubu

19-3093.00 Tarihçiler

25-1125.00 Tarih Öğretmenleri, Lise Sonrası

25-1192.00 Ev Ekonomisi Öğretmenleri, Lise Sonrası

29-1069.03 Hastanecilerin – Favori Meslek Grubu

17-2112.01 İnsan Faktörleri Mühendisler ve Ergonomistler Parlak Bakış

19-2043.00 Hidrologlar – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

19-2041.03 Endüstriyel Ekolojistler – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

19-3032.00 Endüstriyel-Örgüt Psikologları Parlak Bakış

25-9031.00 Öğretim Koordinatörleri

25-9031.01 Öğretim Tasarımcıları ve Teknoloji Uzmanları

29-1063.00 Dahiliye Uzmanları, Genel

11-9199.03 Yatırım Fonu Yöneticileri

23-1023.00 Yargıçlar, Sulh Ceza Hakimleri ve Sulh Ceza Hakimleri

23-1012.00 Yargı Hukuku Katipleri

25-1112.00 Hukuk Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

23-1011.00 Avukatlar

25-4021.00 Kütüphaneciler

25-1082.00 Kütüphane Fen Bilgisi Öğretmenleri, Lise Sonrası

29-1122.01 Az Görme Terapistleri, Oryantasyon ve Hareketlilik Uzmanları ve Görme Rehabilitasyon Terapistleri – Favori Meslek Grubu

13-1111.00 Yönetim Analistleri – Favori Meslek Grubu

21-1013.00 Evlilik ve Aile Terapistleri Parlak Bakış

19-2032.00 Malzeme Bilim Adamları – Yeşil Meslek-

25-1022.00 Matematik Bilimleri Öğretmenleri, Lise Sonrası

15-2021.00 Matematikçilerin – Favori Meslek Grubu

11-9111.00 Tıp ve Sağlık Hizmetleri Yöneticileri – Favori Meslek Grubu

19-1042.00 Tıp Bilimcileri, Epidemiyologlar Haricinde – Favori Meslek Grubu

21-1023.00 Ruh Sağlığı ve Madde Bağımlılığı Sosyal Hizmet Görevlilerinin – Favori Meslek Grubu

21-1014.00 Ruh Sağlığı Danışmanları Parlak Bakış

19-1022.00 Mikrobiyologlar

17-2199.06 Microsystems Mühendisleri – Yeşil Meslek-

19-1029.02 Moleküler ve Hücresel Biyologlar

17-2199.09 Nanosistem Mühendisleri – Yeşil Meslek-

11-9121.00 Doğa Bilimleri Yöneticileri – Yeşil Meslek-

29-1199.04 Naturopatik Doktorlar – Favori Meslek Grubu

29-1069.04 Nörologların – Favori Meslek Grubu

19-3039.01 Nöropsikologlar ve Klinik Nöropsikologlar Parlak Bakış

29-1069.05 Nükleer Tıp Hekimleri – Favori Meslek Grubu

29-1151.00 Hemşire Anestezistleri – Favori Meslek Grubu

29-1161.00 Hemşire Ebelerin – Favori Meslek Grubu

29-1171.00 Hemşire Uygulayıcıları Parlak Bakış

25-1072.00 Hemşirelik Eğitmenleri ve Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

29-1064.00 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları

29-1122.00 Mesleki Terapistler – Favori Meslek Grubu

15-2031.00 Yöneylem Araştırması Analistleri – Favori Meslek Grubu

29-1069.06 Oftalmologlar – Favori Meslek Grubu

29-1041.00 Optometristlerin – Favori Meslek Grubu

29-1022.00 Ağız Diş ve Çene Cerrahları – Favori Meslek Grubu

29-1023.00 Ortodontistler – Favori Meslek Grubu

29-1199.05 Ortoptistler – Favori Meslek Grubu

29-2091.00 Ortez ve Protezciler – Favori Meslek Grubu

29-1069.07 Patologlara Parlak Bakış

29-1065.00 Çocuk Doktorları, Genel

29-1051.00 Eczacılar

25-1126.00 Felsefe ve Din Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

29-1069.08 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hekimleri – Favori Meslek Grubu

29-1123.00 Fiziksel Terapistler – Favori Meslek Grubu

29-1071.00 Hekim Asistanları – Favori Meslek Grubu

19-2012.00 Fizikçilerin – Favori Meslek Grubu

25-1054.00 Fizik Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

29-1081.00 Ayak Hastalıkları Uzmanları

25-1065.00 Siyaset Bilimi Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

19-3094.00 Siyaset Bilimciler

29-1069.09 Koruyucu Hekimlik Hekimleri Parlak Bakış

29-1024.00 Prostodontistler – Favori Meslek Grubu

29-1066.00 Psikiyatristlere Parlak Bakış

25-1066.00 Psikoloji Öğretmenleri, Lise Sonrası Parlak Bakış

29-1069.10 Radyologların – Favori Meslek Grubu

25-1193.00 Rekreasyon ve Fitnes Çalışmaları Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-2099.01 Uzaktan Algılama Bilim Adamları ve Teknoloji Uzmanları – Yeşil Meslek-

19-3031.01 Okul Psikologları Parlak Bakış

27-1027.00 Set ve Sergi Tasarımcıları

25-1113.00 Sosyal Hizmet Öğretmenleri, Lise Sonrası – Favori Meslek Grubu

19-3041.00 Sosyologlar Parlak Bakış

25-1067.00 Sosyoloji Öğretmenleri, Lise Sonrası

19-1013.00 Toprak ve Bitki Bilimcileri Parlak Görünüş – Yeşil Meslek-

25-2051.00 Özel Eğitim Öğretmenleri, Okul Öncesi – Favori Meslek Grubu

29-1127.00 Konuşma Dili Patologları Parlak Bakış

29-1069.11 Spor Hekimliği Hekimleri – Favori Meslek Grubu

15-2041.00 İstatistikçilerin – Favori Meslek Grubu

21-1011.00 Madde Bağımlılığı ve Davranış Bozukluğu Danışmanları Parlak Bakış

29-1067.00 Cerrahlar

19-3022.00 Anket Araştırmacıları

19-3051.00 Şehir ve Bölge Planlamacıları – Favori Meslek Grubu – Yeşil Meslek-

29-1069.12 Ürologlar Parlak Bakış

29-1131.00 Veterinerler – Favori Meslek Grubu

19-1023.00 Zoologlar ve Yaban Hayatı Biyologları – Yeşil Meslek-

 

 

Sayfa Başı