12 June 2024

Cowichan Valley Liseleri – Kanada

Kanada Cowichan Valley Liseleri

Cowichan Valley, Vancouver Adası’ndaki Victoria’nın sadece 30 dakika kuzeyinde yer almaktadır. Bölge, güzel plajları, bozulmamış gölleri, eski ormanları ve muhteşem dağlarıyla ünlüdür. Akdeniz’in ılıman bir kış iklimi ve uzun kurak yazları ile bölge, Kanadalı ailelerin yaşaması için en gözde dinlenme yeri ve çok arzulanan bir yer. Bölge% 98 İngilizce konuşmaktadır.

Cowichan Vadisi 76.000 nüfusa sahiptir ve dört topluluğu kapsamaktadır. Dört ortaokul vardır ve her okul ileri düzey akademisyenler, ödüllü atletizm, güzel sanatlar ve benzersiz seçmeli dersler sunar. Mount Washington kayak merkezi düzenli hafta sonu aktiviteleriyakın için çok yakındadır.

Cowichan Valley International Programı yurtdışında bir dizi çalışma fırsatları sunmaktadır. Dört liseden her biri, uluslararası öğrencilere kısa bir çalışma süresi, bir sömestr veya bir çalışma yılı veya üniversiteye girme konusunda yardım sağlayan tam bir mezuniyet programı imkanları sunar. Uluslararası öğrenciler akademik programlara tamamen entegredir ve Liselerde Adli Bilim, Robotik, Moda Tasarımı, Arama Kurtarma, Kaya Tırmanışı ve Eko Turizm gibi benzersiz kurslar sunulur. Sanat, müzik, film, televizyon ve fotoğrafçılıktan hoşlanan öğrenciler de bu seçmeli derslere katılabilir. Öğrenciler ayrıca okul spor takımlarına katılmaya ve futbol ve hokey gibi uzman akademilere katılmaya teşvik edilir. Buz hokeyi, Çim hokeyi ve Rugby il düzeyinde oynanan sporlardır.

Cowichan Uluslararası Programı, yurtdışında eğitim çalışmasının en önemli bölümünün aile yanında konaklama ailesi olduğunu ve programın okul bölgesi tarafından yönetildiğini kabul eder. Öğrenciler kendi seçtikleri ailelera ve isteklerine göre eşleştirilir. Bölgedeki aileler aktif, yerli ve Uluslararası  öğrencilere eşsiz konaklama imkanı sunuyorlar.  Aileler okulların yakınında yaşıyor ve öğrenciler okula kolayca yürüyebiliyor, bisikletle ya da otobüsle gidebiliyor.

Uluslararası Program, yıl boyunca bir dizi etkinlik yürütür; böylece Uluslararası öğrenciler çeşitli etkinlik ve etkinlikler katılıp deneyim kazanabilir. Alışveriş ve kültür için Victoria ve Vancouver şehirlerine düzenli geziler yapılmaktadır. Lise Programlarında kayak, tırmanma ve kayak gibi spor aktiviteleri düzenlenmektedir. Ayrıca Rocky Dağları’na kapsamlı ve küçük çapta geziler düzenlenmektedir.

Covichan Valley Nüfusu : 80.000 Civarındadır

4 Farklı Lise vardır. Toplam olarak bölgede 8.000 Öğrenci bulunmaktadır.

Not: Okul isimlerine tıklayarak okulun web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Chemainus Secondary Lisesi

7-12 Sınıflar için eğitim verir.

Cowichan Secondary Lisesi

10-12 sınıflar için eğitim verir.

Lake Cowichan Secondary Lisesi

6-12 sınıflar için eğitim verir.

Frances Kelsey Lisesi

9-12 sınıflar için eğitim verir.

Cowichan Valley Lises Fiyatları:

1 Yıllık Eğitim Fiyatları: 

Başvuru Ücreti : 250 CAD

Konaklama Yerleştirme Ücreti : 350 CAD

Sağlık Sigortası : 900 CAD

Okul Ücreti : 13.500 CAD

Konaklama ücreti : 8.500 CAD

Ulaşım Masrafları: 200 CAD

Toplam : 23.700 CAD

 

1 Dönemlik Okul Ücretleri

Başvuru Ücreti : 250 CAD

Konaklama Yerleştirme Ücreti : 350 CAD

Sağlık Sigortası : 450 CAD

Okul Ücreti : 6.750 CAD

Konaklama ücreti : 4.250 CAD

Ulaşım Masrafları: 100 CAD

Toplam : 12.150 CAD

Not:  Lütfen güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz.

Sayfa Başı