8 December 2023

İngiltere Innovator Vizesi

Aşağıdaki Vize Türünde Danışmanlık Hizmetlerimizi Askıya Aldığımız İçin Maalesef Yardımcı Olamıyoruz.

Sayfa Bilgi Amaçlıdır.

 

 

İngiltere Innovator Vizesi 

 

Bu Yazımızda İngiltere Innovator Vizesi ile sizlere özgün ve detaylı bilgiler vereceğiz. Bu vizeye eğer Start up Vizesi sonrası başvuru yapmayı planlıyorsanız lütfen öncelikle Start up vizesi sayfamızı ziyaret ediniz; Start up vizesi sayfamız için tıklayınız.

Bu vize türüne başvuru şartları, maddi anlamda gösterilecek tutarlar ve diğer konular haricinde, Start Up vizesiyle aynı koşullara sahiptir; Yenilikçi, uygulanabilir ve kazanç sağlama potansiyeli olan bir iş başlığına sahip olmak ve bu iş için de onay kurumlarından alınmış bir iş planına sahip olmalısınız. Bu vize ile ilgili güncel bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz: Innovator Visa Bilgileri

 

 

Bu vize türüne direk olarak da (Start up vizesi öncesi) başvuru yapabilirsiniz. Başvuru anında 18 yaş ve üzerinde olmalısınız.

Innovator vize kategorisi, İngiltere’de bir iş kurmak isteyen, Start up vize sahiplerine göre daha deneyimli iş adamları içindir.
Başvuru sahipleri, işlerine yatırım yapmak için genellikle en az 50.000 £ ‘lik bir fona ihtiyaç duyacaklardır. (Kimi zaman bu yatırım miktarı Endorsing body / Onay Kuruluşlarından proje bazlı destek anlamında da yapılabilmekte ama bu bir zorunluluk olmamaktadır).

Innovator vizesi sahipleri tamamen ticari girişimlerini geliştirmek için çalışmalı ve kendi işleri dışında başka işlerde çalışmamalıdırlar. Bu çalışma şekli emeğini başka bir işverene kiralamak için kendi işini kullanmak gibi belirli bir şekilde istihdam anlamına gelen her şeyi içerir.

Innovator Vizesi onaylananlara bir seferde 3 yıllık vize verilir ve onay alanlar aile üyelerini Birleşik Krallık’a getirebilirler. Innovator vize sahipleri 3 yıldan sonra, oturumlarını 3 yıl daha uzatabilir veya Birleşik Krallık’ta kalıcı olarak yerleşmek için başvuru yapmaya hak kazanırlar. Bu 3 aşamanın her biri (ilk başvuru, uzatma, ödeme) bir onay kuruluşunun onayını gerektirir. Eğer Start up vizesinin devamı olarak bu vizeye geçiş yapacaksanız Start up vizesinin 2. yılından sonra bu vize ile 3 yıllık daha oturum hakkı tanınmaktadır. (Tier 1 – Graduate Entrepreneur Vizesinden bu vizeye geçiyor olasınız da toplamda 2 yıllık bir vize hakkı tanınmakta Tier 1 da geçirdiğiniz sürelerde bu süreye dahil edilmektedir).

Innovator vizesi ile genelde yapmayı düşündüğünüz işin ilginç ve ilgi çekici aynı zamanda İngiltere piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlardan olması ve maddi kazanç sağlayabilir potansiyele sahip olması gerekmektedir.

Bu vize türünde İngiltere’de yapmayı planladığınız yenilikçi işiniz ile ilgili bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir.

Bu iş planını İngiltere’de bulunan ve İngiltere hükümetinin onay verdiği kurum ve kuruluşlardan onaylatmalısınız. Onay Kuruluşu Listesi için Tıklayınız.

Onay verilen iş planları neticesinde alınan Endorsment Letter (Onay Mektubu) nun 3 aylık kullanım süresi vardır. Adaylar bu belgeyi aldıktan 3 ay içinde vize başvurusunu tamamlamalıdırlar. 3 ayı geçen adaylar bu belgenin yenilenmesi talebinde bulunabilirler.

Bu vize türüyle orada hazır kurulmuş bir işe ortak olamazsınız.

Bu vize türüyle yanınızda eşiniz, partneriniz (2 yıl birlikteliği kanıtlanan) ve 18 yaş altı çocuklarınızı getirebilirsiniz. Eşiniz ve partneriniz  yasal çalışma iznine tabii olup istediği işlerde çalışabilir. Çocuklarınız ücretsiz eğitim avantajlarından yararlanabilecektir.

Innovator Vizesine başvuru yapabilmek için B2 seviyesinde İngilizce Bilgisine sahip olmak gerekmektedir. (CEFR seviyelerine göre). Bunu IELTS (SELTS)gibi resmi sınavlara girerek kanıtlamalısınız.

İngilizce seviyenizi SELT (Secure English Language Test) test sonucu ile göstermelisiniz. ILETS UKVI ve IELTS Life Skills testleri  bu vize türü için geçerli testlerdendir. Bu sınavları Türkiye’de yetkilendirilmiş sınav merkezlerinin birisinden alabilirsiniz. (Bu sınavlardan dan en az 5,5 – 6,5 aralığında bir puan almanız gerekmektedir).

Yetkilendirilmiş sınav merkezleri listesine ulaşmak için tıklayınız.

Innovator Vizesine başvuracak adaylara tavisyemiz şu 2 sınavdan birisine girip konuşma, dinleme, yazma ve okuma testlerinden en az B1 sonucu almalarıdır;

IELTS for UKVI  ya da IELTS Life Skills 

İngilizce Testler ile ilgili başvuru merkezleri ve daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Önemli Not: Innovator Vizesi için girilicek İngilizce sınavının okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümleri olmalıdır. Tüm bu bölümlerin sonuçları resmi sınav sonucu ile belgelenmelidir.

 

NARIC – ENIC / ECCTIS Diploma Denkliği ve İngilizce Yeterlilik Onayı

Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin dili İngilizce ise ve Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin eski adıyla NARIC yeni adıyla ENIC/ECCTIS (İngiltere Denklik Kurumu) onayı var ise bu İngilizce şartından muaf oluyorsunuz.

Türkiye’de eğitim gördüğünüz üniversitenin dili İngilizce ama ENIC den onayı yoksa siz kendinizde direk diploma denkliği için ENIC’e başvurabilirsiniz. Bu başvurunuz onaylandığında, ki çoğu zaman onaylanıyor, İngilizce şartından yine muaf olabilirsiniz.

ENIC diploma denkliği ENIC’e başvurduktan yaklaşık 2-3 hafta sonra sonuçlanmaktadır.

ENIC’e başvuru ücreti £49.50+VAT (£60.00) (Altmış Sterlin kadar tutmaktadır). Bu ücretin yanında kargo vb. masraflar da alınmaktadır.

ENIC/ECCTIS denklik başvuru sayfası:ENIC/ECCTIS denklik ve İngilizce yeterlilik başvuru sayfası için tıklayınız.

ENIC diploma denklik başvurusu konusunda da danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Innovator Vizesi başvuruları Türkiye’den yapıldığında 3-5 hafatada, İngiltere’den yapıldığında 8-10 haftada sonuçlanmaktadır.

 

Innovator Vizesi puanlama kriterleri aşağıdaki gibidir:

Innovator vize başvurusu da tıpkı Start up vizesi gibi belirli puanlama kriterlerine göre değerlendirilmektedir. Innovator vizesi değerlendirilirken başvurunuzun onaylanması için uygulanan puanlamadan en az 70 puan almalısınız. Tüm adayalrı ilgilendiren Finansal ve İngilizce yeterlilik kriterlerinin yanında yeni kurulacak iş ve hali hazırda kurulmuş bir iş olarak 3 farklı puanlama kriteri vardır. Bu 3 kategoriden adayla ilgili olan kısımlar toplanarak 70 puana ulaşılması gerekmektedir.

Innovator Vizesine başvurcak adayların başvuruları şu puan kriterleri ele alınarak değerlendirilmektedir;

Tüm Başvuru Sahipleri: 

B2 İngilizce Seviyesi              : 10 Puan

Finansal Durum                     : 10 Puan

Yeni İşletme Kuranlar için Puanlama;

İş Planı                                                                                            : 10 Puan

Kuracağınız işin yenilikçi ve uygulanabilir olması                  : 20 Puan

£50.000  yatırım kanıtı                                                                 : 20 Puan

Faal olarak işine başlamış olanlara uygulanan puanlama; 

Başvuru sahibinin önceki izni Innovator, Start-up veya Tier 1 (Graduate Entrepreneur)-

vize türlerinde ve Home Office ve Endorsing Body tarafından onaylanmış ise                                                    : 10 Puan

Kurulan işin tam da iş planında bahsedildiği gibi özgün iş üzerinde faal olarak işletilmesinin gösterilmesi  : 20 Puan

İş sahibinin işi ile ilğili işleri günlük olarak takip ettiğinin ve işinde faal olduğunun kanıtı                                : 20 Puan

Toplam                                                                                                                                                                                : 70 Puan

 

 

 

Innovator Vizesi için Gerekli Sermaye

Innovator Vizesine başvuru yapıp yeni bir iş kurmak için en az £50.000  yatırım fonuna sahip olmanız gerecek ve bu finansmanı nereden nasıl elde ettiğinizi yani kaynağını kanıtlamanız gerekmektedir. Start up vizesinden de bu vize türübne geçerken yeni bir iş kurulumu gerçekleşeceği için bu finansal durumu göstermek zorundasınız.

Diğer önemli bir konu ise  eğer daha önceden Start up ya da Innovator onayınız var ve siz bu süreçte daimi oturum izni almış iseniz ve hali hazırda işiniz aktif ise bu finansal durumu göstermek zorunda değilsiniz.

Not: Bu vizeye birden çok kişiyle ortak olarak başvuru yapabiilir ve diğer Innovator başvuru sahipleriyle bir ekip oluşturabilirsiniz, ancak aynı yatırım fonlarını paylaşamazsınız. Başvurunuzda her Innovator başvuru sahibinin £50.000  tutarında yatırım göstermesi gerekmektedir. Örneğin, 2 Innovator başvurunuz varsa, ekibinizin yatırım yapmak için £100.000 göstermesi gerekir.

Bu yatırım miktarına ek olarak;

Bu vizeye başvuran adayın hesabında başvuru tarihinden en az 28 gün kalana kadar 1.270 Sterlin parası olmalıdır. Bu miktarda paranın vize başvuru gününe kadar bankada en az 28 gündür kaldığını kanıtlamalısınız. Sizinle beraber eş, partner ve çocuklar da başvuru yapacaksa eş ve partner için £285, ilk çocuk için £315 ve sonraki her çocuk içinde £200 ek paraları bu £1.270 ne eklemelisiniz.

Örnek olarak siz, eşiniz ve 2 çocuğunuz ile beraber başvuru yapacaksanız: £1.270 + £285 + £315 + £200: Toplam: £2.070. Bu para sizin ya da eşinizin banka hesabında gösterilebilir.

Birden fazla adayın aynı iş başlığı altında başvurması durumunda her bir aday bu yukarıdaki maddi gereksinimleri ve kanıtları kendi hesabıyla göstermelidir.

 

Innovator Vizesi Başvuru Ücretleri:

Kişi başı vize başvuru ücreti: £1,021 dir.

İngiltere’den yapılan vize başvuru, değişimi ve uzatma başvurularının ücretleri ise kişi başı: £1,277 dir.

Not: Türk Vatandaşlarına £55 indirim uygulanmaktadır. Bu indirim sadece Ana başvuru sahibine uygulanmaktadır Ana başvuru sahibinin eş ve çocukları normal vize ücreti ödemektedirler.

Örnek 1 Çocuklu Aile Vize Başvuru Ücreti: 

Ana Başvuru Sahibi: £1,021-55: £966

Eş Başvuru Ücreti: £1,021

Çocuk Başvuru Ücreti : £1,021

£966+£1,021+£1,021 : £3,008

TOPLAM : £3,008  (Sadece vize başvuru ücretidir. Buna Toplam haracanak tutarı heseplamak için IHS ücretleri de dahil edilmelidir).

Not: Birden fazla adayın aynı iş başlığı altında başvurması durumunda her bir aday kendisi ve ailesi için gerekli vize ücretlerini ayrı ayrı ödemelidir.

 

IHS Ücretleri Hakkında 

Innovator vizesine başvuran her aday IHS / Immigration Health Surcharge – Göçmen Sağlık Ek Ücretleri ni de ödemelidir. Bu ücret her yıl için £624 dir ve tüm aile bireylerinin başvurusunda ödenmelidir.

Innovator vizesi 3 yıl verildiği için IHS ücreti de 3 yıllık olarak £624×3: £1.872 (Sterlin) olarak dolar kuru üzerinden ödenmektedir.

Not: Birden fazla adayın aynı iş başlığı altında başvurması durumunda her bir aday kendisi ve ailesi için gerekli IHS ücretlerini ayrı ayrı ödemelidir. IHS ödemeleri otomatik olarak başvuru formunun dolumunu müteakip vize ücretlerinden önce ödenmektedir.

IHS ücretleri vize alınamaması durumlarında geri iadesi alınabilen ücretlerdir.  IHS ücret iadesi ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

 

Tek kişilik başvuru için örnek vize ve IHS ücreti hesaplama:

Tek kişilik başvuru için:

Vize ücreti: £966

IHS ücreti : £1.872

TOPLAM: £2.838 

 

Innovator vizesi Aile başvurusu örnek vize ve IHS ücretleri hesaplama; 

3 Kişilik Toplam Vize Ücreti : £966+£1,021+£1,021 : £3,008

3 Kişilik IHS ücreti (2 yıllık): £1.872 x 3: £5,616

1 Çocuklu Bir Ailenin Toplam Vize Başvuru ve IHS Maliyeti: £8.624

 

Not: IHS ücreti, yaş, başvuru tarihi, İngiltere’de geçirilecek süre ve asıl başvuru sahibine verilen oturum izni süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. 18 Yaş altından biraz daha düşük ücret alınabilmektedir.

 

Innovator Vizesi İş Planı ve Endorsment Body  / Onay Kurumu Hakkında Bilgiler

Innovator Vizesine başvurmak için detaylı ve özgün hazırlanmış bir iş planınız olmalıdır. Bu iş planı başvuru yapacağınız mesleğin uzmanları tarafından incelenip onaylanacağı için planınızı danışmana hazırlatsanız bile sizin de plan hazırlığına mesleki jargon ve teknik destek anlamında %80 müdahil olmanız gerekmektedir. Diğer türlü mesleki bilgi ve beceri plana tam olarak yansıtılmayacağı için onay alamama olasılığınız yükselecektir. Bazı onay kurumları iş planı hazırlama ya da hata düzeltme konusunda da ücretli hizmet verebilmektedirler.

İş planının detayları İngiltere hükümetinin seçtiği sizin alanınızda uzman üniversite veya özel kuruluşlar tarafından incelenmekte olup bazı kuruluşlar iş planının incelemesi için ek ücret talep edebilmektedir. Bu kurumların ücretleri başta aldıkları kayıt, plan üzerinde çalışma ve süreç yönetimi ücretleri olarak üç’e ayrılabilmekte ve ilk iş planı başlığını denetim için kayıt ücretleri £100 başlamakta ve onay kurumuna göre değişkenlik göstermektedir. Kimi onay kurumları plan değerlendirme ücretleri için saatlik £25-60 civarında ücret talep etmekte kimileri ise tek bir ücretle bunu yapmaktadırlar. Bu onay kurumlarından bazıları iş planı da hazırlamakta veya hazırlayan başka kurumlara yönlendirmektedirler. Bu iş planlarının ortalama maliyeti de £1,500 ile £3,500 arasında olmaktadır.

Tüm bunların yanında Onay kurumlarının çoğu sizden yıllık bazda ve 2 yıllık vizenizin süresini kapsayacak kadar üyelik ya da süreç takip ücretleri talep edebilmektedirler. Bu ücretler bazen peşin bazen 1 yıllık ve bazen de 2 yıllık olarak  aylık taksitlere bölünerek talep edilmektedir. Genelde Onay kurumuna göre bu ücretler değişkenlik göstermekle beraber toplamda 2 yıl için £5,000 ile £24,000 ortalamasında olmaktadır. Onay kurumlarının geneli bu ücreti ilk yılda 12 taksit yaparak aylık bazda sizden talep etmektedirler. Durum böyle olunca Onay kurumuna aylık ortalama ödemeniz £350 ile £1,200 arasında olmaktadır. Tabi iş başlıkları çok ilginç olup onay kurumunun ya da dış sponsor desteği alanlar bu ücretlerden genelde muaf olmaktadırlar.

Home Office genelde her bir onay kurumuna yılda 20-25 onay hakı vermekte ve ücretsiz çalışan onay kurumları da çok hızlı bir şekilde dolmakta ve dolu oldukları dönemlerde yeni başvuru almamaktadırlar. Adayların çoğu bu iş planı detayları ile ilgili konuşulmak üzere bu kurum ve kuruluşlar tarafından aranabilmektedir. Mülakat tarzı bir arama yapılmakta ve size yapacağınız işin detayları hakkında sorular sorulmaktadır.

İş planınızı onaylayan kurum vizeniz onaylandıktan ve İngiltere’ye gittikten sonra sizinle istediği aralıklarla iletişime geçip iş kurulum süreçlerinizi takip etmektedir. Home Office bu kurumlardan onayladıkları kişileri ülkeye girişlerinin ve iş kurulumu aşamasına başlamalarının en az 6. ayında, 12. ayında ve 24. ayında (Cehckpoints) iritabata geçerek  iş kurum ve geliştirme süreçleri ile ilğili bilgi almalarını ve rapor tutmalarını istemektedir.  Bu takip sırasında Onay kurumu eğer iş kurulumu ile ilğili olumsuz konulara rast gelirse bu durumları Home Office bildirmektedir. Duruma göre de verdiği onayı çekerek vizenizin iptaline kadar sebep olabilmektedir.

Innovator Vizesi İş planı hazırlamanın püf noktaları ve içerik bilgisine ulaşmak için tıklayınız.

 

Innovator Vizesi Endorsment Body Onay Süreci

Burda Onay Kurumlarının Bu vize türündeki konumunu, bu iş için kendinize gerekli bütçeyi oluşturmak ve tüm bunlara göre bu vize üzerinden başvuruya karar vermek açısından, onay kurumlarının çalışma mantığını aşama aşama özetlemek istiyoruz.

 

Birinci Aşama : Başta Bir Onay Kurumu Seçip O onay kurumunun size sağladığı ya da kendinizin hazırladığı bir iş planı ön şablon taslağı doldurulur. Bu işlemi kendinizin ya da danışmanınızla beraber anlaşılır biçimde hazırladığı Power Point / Pitch Deck sunumları ile yapmanız daha iyi olacaktır. Bu şablon ve pitch decklere yapılacak işin özeti ve tabiki can alıcı noktaları yazılır ve onay kurumuna detaylı hazırlanmış bir CV/Özgemişiniz ile beraber gönderilir. Bu ön değerlendirme için onay kurumu genelde bir ücret talep eder. Bu aşamada onay kurumu size başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz dönüş sağlar.

İkinci Aşama: Onay kurumu kuracağınız iş başlığının vize koşullarına uyduğuna ikna olursa size bu iş başlığında bir plan hazırlayabileceğinizi yazan bir ön onay bilgilendirmesi yapmaktadır. Bu bilgilendirmeyi takiben sizde onay kurumuna iş planınızı tamamlayıp gönderiyorsunuz. Bu aşamada da onay kurumu sizden ya ücretli üyelik ya da iş planı kontrol ücreti talep etmektedir.

Üçüncü Aşama:İş planınıza onay kurumu ya onay vermekte ya da eksikleri düzeltmeniz için size geri göndermektedir. Eksikleri düzeltilen iş planı onayı için de eğer daha önceden ücret alınmadıysa onay kurumu sizden onay öncesi bu ücreti talep etmektedir. Ücret ödemesini takiben de size bir onay mektubu göndermektedir. Bu ücretler Onay kurumuna göre değişkenlik göstermekte olup yukarıda açıklanmıştır. Sizde elinize gelen onay bilgilendirmesi ve mektubu ile vizeye başvuru yapıp sürecin Türkiye ayağını tamamlamış olursunuz.

Dördüncü Aşama: Vizenizi aldıktan sonra İngiltere’ye gidip iş kurulum aşamalarında da bu onay kurumu sizi denetlemekte ve sizden aylık bazda ödemeler talep etmektedir. Aylık ödemeler onay kurumuna göre değişkenlik göstermekte olup bu ücret aylık 24 ay boyunca £1.000 hatta £1.200 kadar çıkabilmektedir.

 

 

 

Innovator Vizesi Sonrası Oturum Başvurusunda İstenen Şartlar

 

İster Start up vizesinden Innovator Vizesine geçiş yapmış olun ister direk Innovator vizesiyle İngiltereye gelmiş olun,  tüm gerekli oturum uzatmalarıdan sonra daimi oturum iznine (Settlement) başvuruken aşağıda belirtilen şartları sağlamış olmanız gerekmektedir. Bu şartlardan en az ikisinin sağlandığını da devamlı iritbat halinde olduğunuz Onay kurumundan alacağınız bir mektupla mümkün olmaktadır.

Onay Kurumu yani Endorsment Body, Sürekli oturum izni başvurunuzda size vereceği ona mektubunda işinşizle ilgili olarak aşağıdakilerden en az ikisini elde ettiğinizi onay mektubunda teyit etmelidir:

• İşe en az 50.000 £ yatırım yapılmış ve bu paradan iş planını ilerletmek için aktif olarak harcanmış olduğu.

• İşletmenin müşterilerinin sayısının son 3 yıl içinde en az iki katına çıktığını ve şu anda benzer ana ürün veya hizmetler sunan diğer Birleşik Krallık işletmelerinin ortalama müşteri sayısından daha yüksek olduğunu.

• İşletmenin önemli araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmuş olmduğunu ve Birleşik Krallık’ta fikri mülkiyet koruması için başvurmuş olduğunuzu.

• İşletmenizin, hesapları tarafından kapsanan son tam yılda asgari yıllık £1 milyon gelir elde ettiğinizi.

• İşletmenizin, yurtdışına ihracattan en az £100.000 olmak üzere, hesapları tarafından kapsanan son tam yılda asgari yıllık 500.000 £ gelir elde ediyor olduğunuzu.

• İşletmenizin yerleşik oturum iznine sahip işçiler için en az 10 tam zamanlı iş istahımı oluşturulduğunu.

• İşletmenizin yerleşik oturum iznine sahip işçiler için en az 5 tam zamanlı işe eşdeğer bir iş istihdamı oluşturduğunu ve her işin yılda en az £25.000  ortalama maaşı verdiğinizi (brüt ücret, herhangi bir masraf hariç).

 

Yukarıdaki şartlardan en az 2 sini elde ettiğinizi kanıtlarsanız daimi oturum izniniz (Settlement) hızlı bir şekilde onaylanacaktır.

 

Not: İşinizde sizden başka ortaklarınız varsa, 2. kişi için de aynı şekilde ya farklı 2 başlık gösterilmeli (Toplamda 4 başlık olmuş oluyor) ya da aynı başlıkların durumunu 2 ye katalayarak göstermelisiniz (Mesela 10 kişilik istihdam 20 kişi olmalı). Tabi bunu onay kurumundan alıncak belgeyle de kanıtlamak gerekmektedir.

 

Danışmanlık Süreci ve Ücretimiz: 

Danışmanlık sürecimizi şu şekilde 6 aşamada işletiyoruz;

  1. Aşamada yapmayı düşündüğünüz iş’in start-up veya innovator vizelerinin başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığını inceliyoruz. Bunun yanında yapılacak işin İngiltere’de hali haazırda yapılıp yapılmadığını araştırıyor ve size bir rapor halinde kendi önerilerimizle sunuyoruz. Bu aşama size İngiltere’de yapmayı planladığınız işin özgün ve yenlikçi olup olmadığı hakkında fikir vermiş oluyor. Bu aşamada alınan sonuç olumlu olursa ve sizin de onayınızla ikinci aşamaya geçiyoruz.
  2. Aşamada sizinle beraber yapılacak iş ile ilgili bir sunum hazırlıyoruz. Bu sunum Power Point / Pitch Deck sunumları şeklinde yapılacak işin özetini ve özellikle de  yenilikçi yanına vurgu yapılarak hazırlanmaktadır.
  3. Aşamada Yapılacak işin mahiyetine göre Onay Kurumu / Endorsment Body bulma için bir araştırma yapılıyor ve gerekli onay kurumlarıya iletişime geçiyoruz. Bu aşamayı başvuru sahibi ile beraber koordineli bir şekilde çalışarak yapmaktayız.
  4. Aşamada Bulunan Onay Kurumu ile gerekli yazışmalar yapıldıktan ve onların iştedikleri ön ücret ödenddikten sonra hazırlanan Sunum onay kurumuna gönderilmekte ve yapılacak iş için onay istenmektedir. Bu aşamada Onay kurumu yapılacak işi vize şartlarına uygun bulursa ön onayı vermekte ve bizden iş planı istemektedir.
  5. Aşamada Onay Kurumunun ilk Onayı sonrası iş Planı hazırlığına geçilmekte ve iş planı yine başvuru sahibi ile koordineli bir biçimde hazırlanmaktadır. Hazırlanan iş planı daha sonra onay kurumuna sunulmakta ve eğer eksikleri varsa tekrar gözden geçirilip tamamlanmaktyadır.
  6. Aşamada İş planı hazırlandıktan sonra gerekli diğer tüm evraklar topralanıp, gerekli tercüme vb. işlemler yapıldıktan sonra vize başvuru yapılaral işlemleriniz sonuçlanmaktadır.

Her aşama için o aşamanın ücretini ayrı ayrı ya da toplam olarak başvuru sahibi ile anlaşarak belirliyoruz. Kısacası danışmanlık ücretimizi de tamamen koşullarınız, iş başlığınız ve hangi süreçlerle ilgili, hangi aşamalarda bizden yardım almanıza bağlı olarak belirliyoruz.

 

İş planı hazırlanmasında bizimle beraber yol alacak girişimciler için özel düşük fiyatlar teklif edebilmekteyiz.

İngiltere Innovator vizesi için gerekli tüm yeminli tercümelerinizi de uygun fiyatlara yapmaktayız.

 

Her aşamada sizlere ücretsiz bilgi sunabiliriz. Bizimle her türlü soru için iletişime geçebilirsiniz;

 

İletişim Bilgilerimiz; 

 

 

Belge Tercümeleri

Başvurularınızda  sunacağınız evrakların tamamının İngilizce’ye tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Bu tercümelerde tercüme ediliş tarihi, tercüme eden tercümanın isimli mührü ve tercüme bürsonun iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Firma olarak tüm belgelerinizi tam da İngiliz makamlarının istediği şekilde tercüme etmekteyiz. Genelde tercümeler direk pdf olarak  sisteme yüklendiği için Türkiye’nin herhangi bir yerinden de olsa tüm tercüme işlemlerinizi size pdf olarak e-mail ortamında ileterek kolayca yapabilmekteyiz.

Firma olarak makul fiyatlara tüm tercüme işlemlerinizi yapmaktayız. Tercüme işlemleriniz için bizimle şu adreslerden iletişime geçebilirsiniz; (info@factconsultancy.com veya yedikitatercume@hotmail.com). Belgelerinizin tamamını aynı anda mail ile tarafımıza iletip toplu tercüme için indirimli teklif alabilirsiniz.

Belge görmeden maalesef tercüme teklifi verememekteyiz. Teklifler tarafımıza gönderilen belgelerin sayfa yoğunluğu değerlendirilerek verilmektedir.

 

Sayfa Başı