8 December 2023

Programın Amacı ve Faydaları

Work and Travel Programının Amacı ve Programa Katılmanın Faydaları

Bu programın amacı kesinlikle para kazanmak değildir. Para kazanma olayı tamamen her zaman olmasa da çoğu zaman bu programa katılmanın bir sonucudur. Buna ek olarak program kesinlikle bir İngilizce eğitim programı da değildir. Program tek kelimeyle bir kültürel değişim programıdır.

 

Farklı Kültürleri  yakından Tanıyın!

Bu programa katılarak yaz tatili boyunca hem çalışarak hem de gezerek Amerikalıların günlük yaşamlarıyla direk bir ilişki içerisinde olursunuz. Ayrıca gerek Amerika’da yaşayan gerekse bu program aracılığı ile dünyanın birçok ülkesinden gelen diğer öğrencilerle de etkileşim içerisinde olarak, bir taraftan birçok dünya kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurken bir taraftan da kendi kültürünüzü onlara tanıtma fırsatı elde edersiniz. Ülkemizden daha önce programa katılan birçok öğrenci, kültürümüzü başkalarına tanıtılması ve kültürümüz hakkındaki yanlış anlayışların giderilmesi için bu programın çok büyük bir fırsat olduğunu söylemektedirler.

İngilizcenizi  pratik yaparak Geliştirin!


Programın en güzel yanlarından birisi, burada öğrendiğiniz İngilizce bilgi ve becerilerinizi gerek iş yaşamında gerekse gündelik yaşamda uygulama ortamı bulacak olmanızdır. Bu ise Türkiye’de elde edemeyeceğiniz büyük bir fırsattır. Bu sayede kendinize olan güveniniz artacak ve İngilizce konuşurken daha rahat ve cesur olacaksınız.

Çalışarak Kazanç Elde Edin!

Daha önceden sizin için ayarlanan bir işte çalışmak programın bir parçası olduğundan, bu şekilde Amerika’daki yaşam masraflarınızı karşılayabilir ve ailenize fazla yük olmadan farklı ve dopdolu bir yaz geçirebilirsiniz. Çalışacağınız işlerde resmi olarak çalışacak ve bir Amerikalı ile aynı ortama ve aynı haklara sahip olacaksınız. Sizlere çalışma ve para kazanma imkanı vermesi dolayısıyla bu program, alternatifi olmayan bir programdır. Denebilir ki Amerika’ya gitmenin ve orada bir yaz geçirmenin en ekonomik şekli, Work and Travel Programına katılmaktır. Kendi kazandığınız parayı harcamanın insana ne kadar büyük bir mutluluk verdiğini siz de hissedeceksiniz. Siz de önceki katılımcıların yaptığı gibi, kazandığınız para ile arkadaşlarınızla birlikte Amerika’da özgürce gezmenin, eğlenmenin ve alış veriş yapmanın tadına varacaksınız.

Yurtdışı Tecrübesi Kazanın!

“17. ve 18. yüzyıllarda bilim adamı olmanın en önemli kriterlerinden birisi, yurtdışına çıkmak, birkaç ülke gezmek ve kendi ülkesine o ülkelerden bakabilmek ve ülkesini oralarda edindiği bilgi ve tecrübelerle değerlendirebilmekti. O zamanlar ne uçak, ne tren ve ne de otobüsler vardı bugünkü gibi. İnsanlar at sırtında gerçekleştirebiliyordu bu seyahatlerini. Bu kriter bugün de çok önemlidir ve bunu gerçekleştirmek eskiye oranla çok daha kolaydır. Batı’yı en azından bir kere görmek, oralardaki yaşamı tecrübe edip, gözlemlerde bulunmak önemlidir. Bir Asya’yı, bir Ortadoğu’yu ziyaret etmek de önemlidir. Bu yönüyle düşündüğümüzde Work and Travel Programı, bu amacınızı gerçekleştirmede bir araçtır, kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

İş Deneyimi Elde Edin!

Daha şimdiden bir iş tecrübesi elde ederek gelecekteki iş yaşamınız için bir basamak oluşturmuş olursunuz. Amerika’da elde ettiğiniz bu iş tecrübesini okul sonrası iş yaşamınıza bir referans olarak gösterebilirsiniz. Aynı zamanda, daha okul zamanında elde edeceğiniz bu tecrübe ile ilerideki iş yaşamınızda nelerle karşılaşabileceğinizi görmüş olacak ve kendinizi geleceğe ona göre hazırlayacaksınız.

Farklı ve Dopdolu bir Tatil Geçirin!

Kısaca “Travel” kısmı diyeceğimiz programın bu bölümü öğrencilerin en çok sevdiği ve hoşlandığı bölümdür. Kendi kazandığınız para ile araba kiralayıp Amerika’nın en popüler eyalet ve şehirlerini gezebilir, istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. New York City, New Jersey, Boston, Washington DC, Virginia, Chicago, Niagara Falls, Miami, Orlando, Los Angeles ve San Francisco. Öğrencilerin ilgisini çeken en popüler yerleri Ayrıca Harvard, MIT, Columbia gibi dünyanın en önde gelen üniversitelerini gezmek de öğrenciler arasında en revaçta olan gezilerden birisidir.

Siz de bütün bu güzellikleri elde etmek, yaşamak istiyorsanız, sizi bu programa katılmaya davet ediyor ve yaz tatilinizin hayatınızda unutulmayacak güzel anılar ve tecrübelerle geçmesini diliyoruz.

 

 

Sayfa Başı