8 December 2023

Tek (Sole) Temsilci Vizesi İş Planı

Aşağıdaki Vize Türünde Danışmanlık Hizmetlerimizi Askıya Aldığımız İçin Maalesef Yardımcı Olamıyoruz.

Sayfa Bilgi Amaçlıdır.

Sole Representative Visa / Tek Temsilci Vizesi İş Planı

Tek Temsilci Vizesi İş Planı Hazırlamanın Püf Noktaları

Bu bölümde Sole Representative Visa / Yani Tek Temsilci Vizesi için hazırlanması gereken iş planı hakkında bilgiler vereceğiz.

Şunu hemen ifade etmek istiyoruz ki; İş planı hazırlığına geçmeden önce vize almanızın garanti olması açısından Türkiye’deki ana firmanın finansal durumunun çok iyi olması gerekmektedir. Açıkça söylemek gerekirse Tek Temsilci Vizesine başvurmadan önce ana firmanın finansal açıdan aşağıdaki durumlarının net olması gerekmektedir;

Ana firmanın son 1 yıllık cirosu ve kazancı İngiltere’de şube açmak için ikna edici oranlarda mı? Bu durumun da en bariz kanıtı vergi levhanıza bakmak olacaktır. Vergi levhanızda geçen yıllarda ödediğiniz vergiler matrahsız ya da çok düşük görünüyorsa vize reddi almanız kaçınılmaz olacaktır.

Ana firmanın Tek Temsilci olarak atanacak kişiye İngiltere’ye gittikten sonra aylık  £2,000 – £2,500 civarı maaş verebilecek finansal durumu var mı? (Bunu en az son 6 aylık şirketin banka hesap dökümleri, vergi levhası ve yıllık gelir belgesi ile kanıtlamak gerekmektedir).

Bu finansal durum netlik arz ediyorsa ve iyi bir iş planı hazırlanmış ve Tek Temsilci olacak kişinin de şartları tutuyorsa vize onay süreci çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

 

İsterseniz şimdi Tek Temsilci / Sole Represenative Vizesi İş Planı hazırlama ve bu planda olmazsa olmaz başlıkları sıralayalım. Her mesleğin kendine özgü ek başlıkları ve gereksinimleri olduğu için burada vereceğimiz bilgiler genel bir iş planında olması gereken bilgiler olacaktır.

Biz burada sadece Tek Temsilci Vizesi İş planı hakkında bilgi vereceğimiz içim başvuru koşullarına değinmeyeceğiz. Tek Temsilci Vizesi Başvuru Koşullarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu arada Tek Temsilci vize başvurusu ve iş planı Ankara Anlaşması vize şeklinden ve iş planından çok farklılık arz etmekte ve bu farklılıklar göz önünde tutularak bir planlama süreci gerektirmektedir. Hazırlanacak iş planı özgün, firmaya özel ve tüm detayları içermelidir. 20-30 sayfalık planlar bu başvuru için yeterli planlar olmayacaktır. Başvurunun doğası gereği bu planların şimdiye kadar edindiğimiz deneyimler doğrultusunda 50-60 sayfa hatta bazen iş başlığına göre 70-80 sayfaya çıktığını görebilmekteyiz. Ödenecek vize ve IHS  ücretlerinin £2,500 gibi bir rakam olması başvurunuzun profesyonelce hazırlanıp hem zamandan hem de olası vize retlerindeki mali kayıplardan sizi muaf tutacaktır. Bir de bu iş planı hazırlığı yapacak kişinin hem İngiltere piyasalarına hem de ticari jargona hakim olan danışmanlardan olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Firma olarak sizlere makul ücret ve koşullarda Full paket olarak ya da sadece iş planı veya vize aşamasında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bizimle bu konularda aşağıda verilecek iletişim adreslerimizi kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Tek Temsilci Vizesi Başvurusunda sunacağınız iş planı özgün bir yapıda olmalı ve özet olarak şu detaylara sahip olmalıdır;

“Ana” şirketin detaylı faaliyetleri.

Satılan ürün yelpazesiyle ilgili bilgiler.

Başvuru sahibinin eğitim ve sektör deneyimi ve Tek Temsilciliğe olan yetkinliği.

Yatırım Miktarı (Şirket Kurulum ​​​​Maliyetleri) ve buna dayalı finansal açıklamalar.

İngiltere’de yapılacak faaliyetlerin detayları.

Detaylı Rakip Analizleri.

Şirket Personel Planı ve Ayrıntılı Maaş Bütçesi.

Şirketin mali durumunu açıklayan Kar ve Zarar Tablosu.

Bulunabilirse İngiltere’den ortak çalışabilecek sektör firmalarından alınacak potansiyel müşteri mektupları.

İngiltere’de yapılacak şirket kurulum, aylık ve yıllık harcamaların olduğu detaylı finansal tablolar.

Ürün vb. satışı olacak malzemelerin satış maliyetleri, kar oranları, vergi matrahları, gümrük ve kargo harcamaları detaylı olarak sunulmalıdır.

Satılacak ürünün varsa kısıtlamaları ve İngiltere makamlarından alınması gereken onay vb. durumları, bunların nasıl yapılacağı maliyetleri vb. durumların hepsinin iş planlarında olması gerekmektedir.

Not: Başvuru sahibi vize alıp İngiltere’ye geldikten sonra, bunu yürütmek için hazırlanan iş planının kapsamını ve ayrıntılarını bilmelidir.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler bir iş planının olmazsa olmaz bölümlerini içermekte olup yapılacak işin başlığı ve mahiyetine göre değişiklik arz edebilmektedir. Firma olarak iş planı hazırlığında ve vize aşamalarında sizlere danışmanlık vermekten ve İngiltere’de bir şube açma hayalinizi beraber gerçekleştirmekten mutluluk duyacağımızı şimdiden belirtmek isteriz. Firma olarak başta bizimle iletişime geçtiğinizde genel durumunuzu gözden geçirerek vize alma olasılığınızı nokta kriterlerle belirleyebiliyor ve genelde vize alabilecek portföye sahip firmalarla çalıştığımızdan vize reddi gibi olumsuz durumlarla çok karşılaşmamaktayız.

 

Danışmanlık Süreci ve Ücretimiz

Danışmanlık sürecimizi şu şekilde işletiyoruz;

Başta Sizden firmanız ve gidecek kişinin özelikleri ile ilgili bilgileri alıp ön danışmanlığı ücretsiz olarak veriyoruz.

Daha sonra İngiltere’de açmayı planladığınız şube ve yapılacak işle ilgili market ve piyasa araştırmaları doğrultusunda sizin işinize ve gidecek kişinin özellikleri ile örtüşen iş planı hazırlıyoruz. /Bu planı beraber iletişim halinde hazırlamamız planın özgünlüğü için önem arz etmektedir).

Bu aşamadan sonra tüm gerekli evrakları toparlayıp onaylı tercümelerini yaptıktan sonra vize başvurunuzu yapıyoruz.

Danışmanlık ücretimizi bu aşamalardan hepsini ya da bazılarını seçmenize bağlı olarak belirliyoruz.

Her aşama için o aşamanın ücretini ayrı ayrı ya da toplam olarak başvuru sahibi ile anlaşarak belirliyoruz. Kısacası danışmanlık ücretimizi de tamamen koşullarınız, iş başlığınız ve hangi süreçlerle ilgili, hangi aşamalarda bizden yardım almanıza bağlı olarak belirliyoruz.

Bize her türlü soru sorabilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz; 

 

Tek Temsilci Vizesi Başvuru öncesi kontrol edilmesi gereken gerekli belge ve durumları izah eden kılavuz için tıklayınız: Appendix Representative of an Overseas Business  

 

 

Sayfa Başı