8 December 2023

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Eğitim olmadan olmaz diyerek yola çıkan herkes eğitimin çeşitli kademelerinden ve değişik eğitim olanaklarından her fırsatta yararlanmak istemektedir. Bireyi sadece kitaba boğan bu arada da sosyal, iletişim, dil ve kültürel alanlardan mahrum bırakan bir eğitim eksik ve tamamlanmaya muhtaç bir yapıda kalacaktır. Tüm bunlara ek olarak ikinci hatta üçüncü bir dili iyi bir şekilde konuşamayan bireylerin maalesef gelişen dünyamızda edinecekleri kariyerler tüm eğitim olanaklarından yararlandıkları ölçüde şekillenecektir.

 

Bugünkü dünyamızda eğitimli ve ileriyi gören yenilikçi ebeveynler çocuklarının her alanda titizlikle tam da zamanında eğitim alabilmeleri için ellerinden geleni arkalarına koymamaktadırlar. Çocuklarının aldıkları normal eğitimin yanında hem farklı kültürleri tanımak hem de yabancı dillerini geliştirmek için yurt dışında eğitim almaya küçük yaşlarda teşvik etmekteler ve kısa da olsa bir deneyim sahibi olmaları için çocuklarını İngiltere, Malta, İrlanda, Amerika, Kanada, İspanya, Almanya, Fransa, İsviçre ve Dubai gibi yabancı ülkelere göndermektedirler.

 

Kısa Kısa Yurt Dışında Yaz Okulu Bilgilendirmesi

Yurt dışı Yaz Okullarına 3 yaştan 17 yaşa kadar olan herkes katılabilir.

Tüm çocuklar isterlerse bu programlara ebeveynleri ile katılabilirler.

Tamamen Güvenli ortamlarda eğitim alabilir ve kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağlayabilirler.

Konaklamalar ya aile yanı ya da isteğe göre Yurt şeklinde ayarlanabilmekte ve tamamen güvenli bir şekilde organize edilmektedir. Yılların Yurt dışı eğitim tecrübesine sahip bir firma olarak şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadığımızı sizlere gururla söyleyebiliriz.

 

Yaz Okullarının Eğitim Programları Nasıl Olur?

Yaz okulları genelde küçük yaştaki öğrencilere eğitim verdiği için bu eğitimi eğlenceli bir şekilde öğrencileri sıkmadan vermeye gayret eder. Genelde her gün 3-4 saat arası İngilizce eğitim verilir. Bu eğitimler direk İngilizce olarak değil, mesela matematik ya da müzik başlığı altında verilir yani bu konular tartışılırken öğrenci hem yeni şeyler öğrenir hem de İngilizceye olan aşinalığı artar.

 

Yaz okulu programları ne zaman başlar?

Her okulun kendine özgü başlangıç tarihleri vardır ama genelde Haziran ortası gibi başlar Ağustos ortası gibi biter.

 

Sende Yurt Dışında Yaz Okuluna Katıl, Hayata akranlarından bir adım önde devam et…..

 

Neden Küçük Yaşta Çocuklarınızı Yurt Dışı Yaz Okullarına Göndermelisiniz?

  • Aklımızın bile hayal edemeyeceği şekilde hızla gelişen Dünya’ya ve teknolojik gelişmelere daha küçük yaşlardan aşina olmak ve gelişen dünyanın arkasından değil önünden gidebilmek için yaz okullarının önemi çok büyüktür.
  • Yaz okulları öğrencilere sorumluluk hissini en iyi şekilde hissettirecek bir yapıya sahiptir.
  • Yaz okullarına katılan öğrenciler başka kültürlerden başka öğrencilerle iletişime geçerek Dünya vatandaşı olma yolunda ilk adımlarını atmış olurlar.
  • Yaş gruplarının özelliklerine göre onları sıkmadan verilen derslerle Dünyanın hem gelişim hem de teknolojik dili olan İngilizceye aşinalık kazanırlar.
  • Yaz okuluna katılan öğrenciler akranlarına göre hayatta her zaman bir adım önde olacaklardır.
  • Yurt dışından unutulmayacak belki de hayatları buyunca sürecek dostluklar edinerek sosyal medya üzerinden daha önce tanıdıkları ve tamamen güvenilir olan yabancı kendi yaşıtlarında sınıf arkadaşları ile devamlı İngilizce pratik yapabileceklerdir.
  • Kuşkusuz bu yaşlarda yurt dışındaki dünyadan ve diğer olanaklardan haberdar olmak kişisel gelişim anlamında Yaz okuluna katılan öğrencilere birçok faydalar sağlayabilmektedir.

 

Yaz okulu vize başvurularında dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Vize başvuruları danışmanlarımız aracılığı ile yapılacağından tüm danışmanlarımız sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir. Buna ek olarak her başvuruda bulunması gereken evraklar şu şekildedir;

Muvafakatname

Yaz okulu vize başvurularında olmazsa olmaz olan Anne ve Babanın bir noterden Çocuğunun Yurtdışına yalnız çıkabilmesi için alacağı bir Muvafakatname olmalıdır. Bu muvafakatname de ebeveynler çocuklarının ya yalnız başlarına ya da yanlarında bulunan grup liderleriyle seyahat edebileceklerini beyan ederler.

Maddi Durum Belgeleri

Yaz okuluna katılacak öğrencinin ailesinin gelir durumu vize alması açısından önem arz etmektedir. Bu durumu ebeveynler iş yerlerinden alacakları çalışıyor belgesi, son 3 aylık maaş bordrosu, son 3 aylık banka dökümü (Son bakiye de çocuğun tüm masraflarını karşılayacak kadar bir meblağ olmalıdır). Varsa yatırım vb. hesapların dökümleri, ev tapuları, araba ruhsatları ve maddi durumu netleştirecek her türlü belge vize başvurusuna konulmalıdır.

Öğrenci Belgesi

Yaz okuluna katılacak öğrenci, Türkiye’deki okulundan bir öğrenci belgesi almalıdır.

Diğer Belgeler

Nüfus Kayıt Örneği, Yerleşim Yeri belgesi, Anne Baba ayrı ise velayetin kimde olduğunu gösterir belge (Bu durumda Noterden Muvafakatnameyi sadece velayetin üzerinde olduğu veli alabilir), Pasaport.

Niyet Mektubu

Küçük yaştaki çocuklar için ebeveynleri çocuklarını yurt dışına gönderme amaçlarını ve maddi durumlarının özetlendiği bir niyet mektubu sunmaları vize memurunun durumunuzu daha iyi anlayıp daha kısa sürede vize almanıza ve olası yanlış anlaşılmalardan dolayı vize reddi ile karşılaşmamanıza olanak sağlayacaktır.

 

Farklı Ülkelerde Yurt Dışı Yaz Okulları Hakkında Bilgi Almak için Aşağıdaki Linklere Tıklayabilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları

İrlanda Yaz Okulları

Malta Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları

Almanya Yaz Okulları

Dubai Yaz Okulları

Fransa Yaz Okulları

İspanya Yaz Okulları

İsviçre Yaz Okulları

 

Yurtdışı Yaz Okulları ile ilgili daha fazla bilgi ve fiyat bilgilendirmesi için Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz.

İnfo@factconsultancy.com

info@yedikitaegitim.com

 

 

Sayfa Başı