8 December 2023

Kanada’da Üniversite

Son yılların gözde ülkesi Kanada’da Üniversite ya da Yüksek Lisans eğitimi almaya ne dersiniz?

Kanada da burslu üniversite ve Yüksek Lisans başvuruları için danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yazımızın aşağı kısımlarını kontrol ediniz.

Kanada yabancılar idaresinin son yıllarda aldığı kararlara göre Kanada’da aldığınız eğitim süreleri de artık vatandaşlık için başvuru şartı olan 5 yıllık ikamet sürelerinden sayılıyor. Bu şu demek oluyor, diyelim ki siz 4 yıllık bir üniversiteyi Kanada da 1 yıl hazırlıkla beraber okudunuz. Toplamda 5 sene kalmış oluyorsunuz ve size bu vatandaşlık için başvurma hakkını doğuruyor.

Kanada pasaportu ile İngiltere ve Amerika gibi ülkelere vizesiz seyahat edip 6 aya kadar kalabildiğinizi ve dünyanın 100 den fazla ülkesine vizesiz seyahat edebilidiğinizi biliyormuydunuz.

 

Kanada da 4 Yıllık Üniversite eğitimi almak için gerekli şartlar:

 • En az Lise mezunu olmak.
 • İyi derecede ingilizce biliyor olmak. Bunu IELTS ya da TOEFL gibi sınavların sonuçları ile kanıtlamalısınız. Genelde IELTS 5 ile 6.5 arası bir puanınız olmalı. bu puan Üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme değişmektedir. İngilizce bilmiyorsanız Kanada da üniversite eğitimi öncesi dil eğitimi alabilirsiniz. Kanada da dil okulları ve maliyetleri ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz üniversite ve burs alma durumunuza göre yıllık 5.000 CAD ile 30.000 CAD arasında değişen üniversite eğitim maliyetlerini karşılayacak bir bütçeye sahip olmalısınız.

Kanada da Burslu Üniversite ya da Yüksek lisans başvuruları.

Kanada’nın bazı bölgelerinde bulunan devlet destekli okularda başarı durumunuza göre full burslu olarak ücretsiz ya da kısmi burslu olarak yıllık ortalama 5.000 CAD ile 12.000 CAD arasında bir maliyet ile eğitim alabilirsiniz.

Kanada da Burslu Üniversite ve Yüksek Lisans başvurusu için bilinmesi gerekenler:

 • Başvuru yapmadan burs alınıp alınamayacağı kesinlikle belli olmaz.
 • Bazı bölümlere yoğun başvuru olduğu için, lise veya Üniversite ortalamanız, başarı sertifikalarınız yaptığınız projeler ve yazacağınız niyet mektubu çok önem arz eder.
 • Burslu Üniversite başvurularını yapan adayın aldığı burs harici okul masrafı ve yaşam masraflarını karşılayacak miktarda maddi olanağı olması gerekir. Adaya sponsor olacak kişi veya kuruluşların hesaplarında belirli bir zamandan beri yaptıkları iş ile de orantılı olarak biriken makul meblağda bir hesapları ve son bakiyede de tüm masrafaları karşılayacak bakiyenin bulunması şarttır.
 • Mezuniyetinizin üzerinden çok zaman geçmiş olmaması gerekir. Uzun zaman ara verilen eğitimler hem vize açısından hem de üniversite ya da Yüksek Lisans başvuruları açısından riskli bir durum arz eder.
 • Burslu Üniversite başvurularını danışmanlık ücreti alarak yapıyoruz. Başvuru yapacağımız üniversiteleri ya da üniversite ismini danışmanlık ücretinin ilk yarısını aldığımızda paylaşıyoruz.
 • Sizde Kanada da Burslu Üniversite veya Yüksek Lisans Başvurusu yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

 

Kanada da 2 Yıllık Üniversite programları:

Özellikle Kanada da sağlık alanın farklı bölümlerinde alacağınız 2 yıllık Üniversite eğitimleriyle mezuniyet sonrası çok rahat iş bulabilir ve sonunda vatandaşlık hakkı kazanabilirsiniz.

Aşağıda size Kanada da bulunan bazı okul ve proğramları ile ilgili bilgileri sunuyoruz. Bu okullar örnek amaçlı olup Kanada da bulunan diğer birçok okulla işbirliği yaptığımızı size gururla söyleyebiliriz.

 

Kanada Evergreen College de Alabileceğiniz Diploma ve Sertifika Proğramları ve süreleri:

Not: Fiyat Bilgileri için bizimle iletişime geçiniz.


Program Adı : Medical Office Administrator (Tıbbi Ofis Yöneticisi) – Diploma Programı

Program Süresi : 32 Hafta (675 Saat) (Teori: 475 Saat / Staj:200 Saat)

Programa Genel Bakış : Tıbbi Ofis Yöneticileri sağlık hizmet sunumunda kritik bir rol oynamaktadır; ayrıca bazı temel klinik prosedürlerin yanı sıra tıp alanında birçok idari görevi yerine getirirler. Bu programda, öğrenciler tıbbi öyküler almayı, tedavi prosedürlerini açıklamayı ve hastaları muayeneye hazırlamayı öğreneceklerdir. Programda Tıbbi terminoloji, vücut sistemleri, tıbbi transkripsiyon ve ofis prosedürlerine vurgu yapılır.

 

 


Program Adı : Pharmacy Assistant-  Eczacı Yardımcısı Diploma Programı

Program Süresi : 46 Hafta (900 Saat) (Teori : 800 Saat / Staj: 100 Saat)

Programa Genel Bakış : Sağlık hizmetlerinde insan odaklı bir kariyer yapmakla ilgileniyorsanız, Eczane Yardımcısı Diploma Programı sizi hem perakende eczanelerde hem de ilaç şirketlerinde giriş düzeyinde bir pozisyona hazırlayacaktır. Ders müfredatı, reçete işleme, eczane yazılımı, birleştirme teknikleri, envanter yönetimi, kayıt tutma, faturalandırma, yasal gereklilikler ve iletişim de dahil olmak üzere istihdam için gerekli eğitim öğelerini kapsayacaktır.

 

 


Program Adı : Hospitality Management Diploma Program / Konaklama Yönetimi Diploma Programı

Program Süresi : 88 Hafta (1640 Saat) Teori: 820 Saat – Staj : 820 Saat

Programa Genel Bakış: Oteller, tatil köyleri, restoranlar ve daha fazlasında heyecan verici bir kariyere kapıyı açın. Konaklama Yönetimi Diploma Programı, size olağanüstü konuk deneyimleri sunmaya odaklanan liderlik rollerini yerine getirmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlayacaktır. Bu program ile hizmet becerilerinizi, liderlik yeteneklerinizi, misafir etkileşimlerini, iletişim ve otelcilik bilimini geliştirmeye odaklanan yönetim stratejilerinin bir kombinasyonunu öğreneceksiniz.

 


Kanada da Bulunan Evergreen College’in diğer programları:

 • Personal Support Worker Program 31 Hafta – 700 Saat / Sağlık alanında / Özellikle yardıma ihtiyacı olan yaşlı bakımı eğitimi verilmektedir.
 • Clinical Research Program 46 Hafta 920 Saat / Yüksek Lisans Programı / Medical alanda eğitim almış kişilerin kişisel bilgi becerilerini artırmak için hazırlanmış bir program.
 • Customer Service Speacialist, 55 Hafta (1040 Saat) , Müşteri Hizmetleri Uzmanlık Diploma Programı.
 • Hospitality Operations Diploma Program, 55 Hafta (560 Saat), Turizm alnında Operasyon becerelilerini kazandıran program.
 • Computer System and Network Specialist, 33 Hafta (600 Saat), Bilgisayar tasarım ve network sistemleri üzerine eğitim verilir.
 • Cyber Security and Cloud Computing – Post Graduated Diploma Program, 97 Hafta 1.620 Saat,  Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim Programı, IT alanında mezun olan adaylara yönelik ekstra gelişim programı.
 • Network System Engineer – Post Graduated Diploma Program, 47 Hafta, 880 Saat, IT alanında mezun olan adaylara yönelik ekstra gelişim programı.
 • Business Administration in International Trading Diploma Program, 71 Hafta, 1300 saat, Uluslararası Ticarette İşletme yönetimi Diploma Programı. Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Computerized Accounting and Payroll Diploma Program, 43 Hafta, 900 saat, Bilgisayarlı Muhasebe ve Maaş Bordro hazırlama programı. Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Legal Assistant Diploma Programı, 47 Hafta, 880 Saat, Hukuk Asistanı Diploma Programı. Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Business in the Digital Era, 49 Hafta, 980 saat, Dijital Çağda İş Dünyası, Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Developmental Service Worker Diploma Programı, 56 Hafta, 1500 Saat, Gelişimsel Hizmet Elemanı, Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Community Service Worker Diploma Programı, Kamu, Toplum Hizmeti Elemanı, 55 Hafta, 1040 Saat, Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Early Childhood Assistant Diploma Programı, Çocuk Gelişimi, Erken Çocukluk Dönemi Asistanlığı Programı, 41 Hafta, 1000 Saat. Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir.
 • Food Service Worker Diploma Programı, 12 Hafta, 300 Saat, Sağlık sektöründe hasta bakımı uygulamalarında yemek hazırlama ve servis yöntemleri üzerine eğitim verilir. Lise mezunu ve üzeri herkes katılabilir. 

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayfa Başı