8 December 2023

Malta Dil Okulları

Malta’da Dil Eğitimi

Akdeniz’in incisi diyorlar Malta’ya. Türk öğrencilerin çoğunun İngilizce dil eğitimi için rahatlıkla seçtiği bir ülkedir Malta. Yılların İngilizce eğitim tecrübe birikimine sahip Malta adaları hem seçkin öğretmenleri hem de kaliteli eğitim olanakları ile tüm yaş grubundaki öğrencilere benzersiz bir eğitim imkanı sunuyor. Ülkede 40 fazla seçkin dil okulu bulunmakta olup bunların çoğu FELTOM üyesidir. FELTOM (The Federation of English Language Teaching Oranization in Malta) ülkede bulunan dil okullarını kontrol eden ve yeterlilik sertifikası veren bir kuruluştur. Fact Consultancy / Yedi Kıta Egitim olarak FELTOM onaylı okullarla çalıştığımızı sizlere mutlulukla bildirebiliriz. Feltom’a kayıtlı okullara şu linkten ulaşabilirsiniz : http://feltom.com/our-schools/

 

İngilizceyi yerinde öğrenin

Malta gerek günlük dilde İngilizce konuşulması gerekse doğa güzellikleri ile tüm öğrencileri büyülemekte ve çoğu öğrencinin mutlu bir şekilde dönüş yapmasını sağlayacak hem ekonomik hem de sosyal olanaklara sahip bir ülkedir.

 

Kısa Kısa Neden Malta’da Dil Eğitimi?

  • İngilizce dil eğitiminin lider ülkelerinden birinde eğitim alacaksınız.
  • Bu küçük ve şirin ülkede  ulaşım rahat ve ekonomiktir.
  • Birçok eğitim seçenekleri ile sizi İngiliz Üniversitelerine hazırlayan proğramlar bulunmaktadır.
  • Tam da hem eğitim alayım hem de gezeyim göreyim, şöyle doğa ile iç içe olayım diyenler için ideal bir ülke.
  • Rahat ve cana yakın insanlarla kolay iletişim, dilinizi hızlı geliştirmenize olanak sağlayacaktır.
  • Tarihi yerleri ve antik müzeleriyle ünlü bu ülkede birçok bilmediğiniz konulara vakıf olacak ve yeni yerler keşfetmenin hazzını yaşayacaksınız.
  • Malta’ya Türkiye’den Uçak bileti fiyatları diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.
  • Türkiye ile arasında sadece 1 saat zaman farkı olması sebebi ile aileniz ile çok daha rahat iletişim kurabileceksiniz.

 

Malta’da Eğitim Görebileceğiniz bazı Şehirler:

St Julians

Sliema

Swieqi

Gzira

Gozo

Valetta

 

 

Malta’da Dil Okulu Fiyatları

Malta’daki dil okulu fiyatları bulunduğu bölge, sunduğu kurs olanakları ve saatlerine göre değişiklik göstermektedir. Amacınız doğrultusunda dil okulu ve programı seçerek en makul fiyatlara eğitim alabileceğiniz yerlerden birisi de Malta’dır.  Haftalık 100 Euro dan 200  -300 Euro’ya kadar fiyat seçenekleri sunan okullar mevcuttur. Sizlerde bizimle iletişime geçerek Malta’da dil okulu fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Malta’da dil okulu seçerken fiyat konusunu nasıl değerlendirmeliyim? Fiyatı düşük olan okul her zaman kalitesiz anlamına gelir mi?

Bu soru her zaman akılları kurcalayan bir soru olmuştur. Aslında cevabı çok açıktır. Her zaman ucuz olanın kötü olduğu anlamı çıkar ama bu tüm durumlar için geçerli değildir. Mesela İngilizcesi çok iyi olan ve sadece Malta’ya dilini pratik etmek için giden adayların bu türden ucuz okulları seçmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Genelde dil okulu fiyatları ucuz olunca çok kaliteli bir eğitim beklenmiyor ve bu doğrudur da, ama bu tür öğrenciler için okulun kalitesi değil kendi amacı daha öne çıkıyor ve ucuz okul tercih etmelerinde herhangi bir sakınca görülmüyor. O yüzden okul tercih ederken kendi dil seviye durumunuz ve hedefleriniz çok önemlidir. Tüm bu konularda firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceğinizi unutmayın.

 

Malta’da Konaklama

Konaklamalarınız Üç Şekilde olabilir: Aile yanı, Öğrenci Yurdu ve Müstakil evler. Bu istediğiniz seçeneklerden birisini tarafımıza bildirmeniz yeterlidir. Fact Consultancy / Yedi Kıta Danışmanlık kayıt yaptıran her öğrenciye “Konaklama Garantisi” vermektedir.

 

Malta’da Konaklama Fiyatları

Seçeceğiniz Konaklama türüne göre fiyatlar değişmektedir. Genelde çift kişilik ve Üç kişilik odalar daha uygun fiyatlara sunulur. Çoğu okul da çift kişilik odaları beraber seyahat eden ve beraber okula kayıt yaptıran öğrencilere sunarlar. Bazı okullarda yurt konaklamalarında üç kişilik odalarda yeni tanıştığınız insanlarla kalabilirsiniz. Konaklama fiyatları seçilen bölge ve oda durumuna göre değişmekte olup haftalık 130 Euro’dan 400-500 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Sizlerde bizimle iletişime geçerek Malta’da konaklama fiyatları ile bilgi alabilirsiniz.

 

Okul Seçimi

Okul seçiminizde şirketimiz deneyimli danışmanları bütçeniz, eğitim amacınız ve diğer koşullarınız göz önünde tutularak okul seçiminizi yapmanıza profesyonel anlamda destek verir.

Malta’da bulunan tüm dil okulları ile anlaşmamız mevcuttur.

 

Seviye Tespit Sınavı

Okul kaydınız ve Vize işlemleriniz bittikten sonra Okula ilk varışınızda okul tarafından Seviye Tespit Sınavına tabii tutulup seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bu sizin kendi seviyenizdeki bir sınıfta zaman kaybı olmadan eğitim almanıza olanak sağlar.

Malta’da alabileceğiniz İngilizce Kurs Türleri

TOEFL

IELTS

TOEIC

International Semester Course / Uluslararası Dönem Kursları

Teacher Training Courses

Teacher of English Course (TEC)

Teaching Knowledge Test (TKT)

İş İngilizcesi

Tamamlayıcı İş İngilizcesi

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce

Hukuki İngilizce

Tıbbi İngilizce

Profesyonel İngilizce

Hızlı İngilizce

Foundation Kursları (Üniversite öncesi hazırlık Kursları)

 

Sertifika

Okulunuz bittikten sonra Okul tarafından tarafınıza bir sertifika verilir.

 

 

 

Sayfa Başı