8 December 2023

İngiltere Child Student Vizesi

Aşağıdaki Vize Türünde Danışmanlık Hizmetlerimizi Askıya Aldığımız İçin Maalesef Yardımcı Olamıyoruz.

Sayfa Bilgi Amaçlıdır.

 

 

 

İngiltere Child Student Vizesi (Tier 4 Child Student Vizesi)

17 Yaş  ve altı İngiltere Child Student Vizesine dair her şey.

Yazımıza devam etmeden önce şunu açıkca belirtmek isteriz; bu tür vize türlerinde ödenen vize ücretleri ve IHS bedelleri yüksek olduğundan ve her adayın farklı durum ve başvuru şartlarından dolayı ve dikkat edilmesi gereken bir çok başlığın varlığı bu vize türüne profesyonel destek alarak başvuru yapmanızı neredeyse zorunlu kılmaktadır. Bankadaki paranın mahiyeti, hesap çeşidi, foster carer ( bakıcı aile) detayları, niyet mektubu, sponsorluk, okul ve kurs çeşitlerinden tutun IHS bedellerinin ödenmesine kadar çeşitli ve önemli detayları bulunan bu vize türü başvurularında profesyonel destek alarak başvurunuzu yapmanız hem zaman hem de para anlamında size çok şey kazandıracaktır.

Firma olarak size Child Student Vize başvurularında profesyonel danışmanlık hizmeti verdiğimizi de şimdiden beyan edelim. (Danışmanlık ücretlerimizi de piyasa seviyesinden aşağı tutarak makul tutarlarla hizmet vermekteyiz). Bizimle sayfanın en alt kısımında bulunan iletişim bilgilerini kullanarak irtibata geçebilirsiniz.

 

Şimdi bu vize trünün detaylarını ve başvuru koşullarını beraber inceleyelim;

Eski adıyla Tier 4 Child Student Visa yeni adıyla Child Student Visa olarak değiştirilmiştir.

Bu vizeye 4 ile 17 yaş arasında olanlar başvurabiliyor.

Child Student vizesine başvurabilmeniz için İngiltere makamlarından sponsorluk onayı almış independent/bağımsız bir okuldan kabul almış olmanız gerekiyor.

Child Student vizesine başvuracak adaylar İngiltere’de eğitim göreceği kurs ya da okulun ücretini ödeyecek ve yaşam masraflarını karşılayacak maddi imkanlara sahip olmalıdır.

Child Student vizesine başvuracak öğrencilerin anne ve babasından ya da velayetini elinde tutan ebeveyninden ya da vasisinden muvafakatname almalıdırlar.

İngiltere Child Student vizesine okulunuzun ya da kursunuzun başlamasına 6 ay kalana kadar başvurabilirsiniz. Normal vizelerde 3 ay olan bu kural esnetilerek bu vizede 6 ay önceden başvurma hakkı tanınmıştır.

Child Student vizesi başvurusu yaklaşık 2-3 haftada sonuçlanmaktadır.

 

 

Child Student vizesine başvuracak adaylar İngiltere’ye gittiklerinde yaş durumlarına göre eğitim yıllarını uzatabilmektedirler.

16 yaş ve altı Child Student vizesi sahipleri Kayıt oldukları kurs ve okulun programının süresine göre 6 yıla kadar İngiltere’de kalabilmektedirler. (Bu süreye bir 4 ay daha eklenebilmektedir).

16 veya 17 yaşındaki gençler Child Student vizesi kapsamında kurs ya da okullarındaki program sürelerine göre oturumlarını 3 yıla kadar uzatabilmektedirler. (Bu süreye bir 4 ay daha eklenebilmektedir).

Child Student vizesine başvurabilmeniz için bağımsız bir okuldan kabul almış olmanız ve bir CAS numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu numarayı başvurunuz sırasında başvuru formuna eklemeniz gerekmektedir.

Bu CAS numarasını alacağınız okullar devlet tarafından onay almış lisanslı Child Student Sponsorluğu olan okullar olmalıdırlar. Bu okulların listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

(https://www.gov.uk/government/publications/register-of-licensed-sponsors-students)

Bu vizeyle İngiltere yerel yönetimleri tarafından desteklenen (Funded) okullarda ya da kurslarda eğitim görmek için başvuru yapamazsınız.

 

İngiltere Child Student Vizesi Foster Carer Hakkında:

Child Student vizesine başvuracak adaylar kendilerine bir bakıcı ayarlamışlarsa (foster carer) bu bakıcının en fazla 3 öğrenciye sponsor olabileceğini ve evinin müsait olduğunu kanıtlaması gerektiğini göz önünde bulundurulmaları gerekmektedir. Buna ek birçok gereksinimleri olan bu konunun dteaylarını bilmeniz gerekmektedir. Foster Care seçiminden önce Children Act 1989 kanununun detayları incelenmelidir. Bu detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Bu Children Act 1989 a ek olarak İngiltere Eğitim Bakanlığının Bakıcı Kişi/Aile (Foster Carer) ile ilgili getirdiği standartaları da göz önünde bulundurmalısınız. Bu standartalara ulaşmak için Tıklayınız; Fostering Services: National Minimum Standards 

 

Child Student Vizesiyle en erken ne zaman İngiltereye giriş yapabilirim? 

Okul ya da Kursunuzun başlamasına 1 ay kalaya kadar İngiltereye giriş yapabilirsiniz.

Bu vizeyi okul, kurs ve yaşınızın durumuna göre uzatabilme başvurusu yapma hakkınız vardır.

 

Child Student Vize Ücreti Ne kadardır?

Öğrenci başı 348 Sterlindir.

Child Student Vizesi uzatma veya bu vizeye geçiş başvuru ücreti de başvuru başı 475 Sterlindir.

Chil Student Vizesine başvurabilmek için ne kadar param olmalı?

Öncelikle şunu söyleyelim. Hem Kurs ya da okul ücretini ödemiş olmalısınız hem de bu ücrete ek olarak yaşam masraflarınızı karşılayacağınızı gösteriyor olmanız gerekmektedir.

Bu vizeye başvuran adaylar eğer anne ya da babalarıyla beraber gideceklerse (9 aya kadar olan kurslar için) aylık 1.560 Sterlin olacak şekilde toplamda 9 x 1.560: 14.040 Sterlin hesaplarında para göstermelidirler. Bu para hesaplarına vize başvurusundan en az 28 gün önce yatırılmış olmalı ve orada durduğu banka dökümü ile kanıtlanmalıdır.

Yanınızda götürülecek her bir ek çocuk için aylık 625 Sterlin daha gösterilmelidir.

Child Student Vizesine başvurmadan önce kayıt olduğunuz okulun ücretinin tamamının ödenmiş olması gerekiyor.

Eğer size oradan bakıcılık yapacak bir aile bireyi bulmuş iseniz onun da aylık sizin için 570 Sterlin bir harcama yapacağını düşünerek bu parayı harcayacak gücünün olduğunu gelir ve banka belgeleriyle kanıtlamalıdır.

16 veya 17 yaşındaysanız kendiniz de bağımsız  olarak bir yerde kalabilirsiniz. Tabi tüm maddi imkanları yine göstermelisiniz.

Kendiniz yalnız kalacaksanız;

Londra un 32 Borough sunda yaşayacaksanız 9 ay boyunca aylık 1.265 Sterlin ödeyebilecek maddi gücünüzün olduğunu kanıtlamalısınız.

Londra dışında bir kursa gidecekseniz o zaman bu ücreti aylık 1.015 Sterlin olarak hesaplayabilirsiniz.

Bankada göstereceğiniz toplam para sizin orada 1 akademik dönem yani 9 ay boyunca masraflarınızı karşılayacak oranda olmalı ve 28 gün boyunca bankada olduğunu ve vize başvurunuzu yaptığınızda 28 günlük sürenin son günü son 31 günün içinde olmalıdır.

İngiltere dışında yaşayan bir İngiliz vatandaşı iseniz, kendinizi desteklemek için yeterli paranız olduğunu kanıtlamanıza gerek yoktur (https://www.gov.uk/types-of-british-nationality/british-national-overseas)  veya aşağıdaki ülke veya bölgelerden birinin vatandaşlığına sahipseniz yine maddi imkanlarınızı kanıtlamanıza gerek yoktur:

Her ne kadar aşağıdaki ülke vatandaşlarından maddi durum kanıtı istenmiyor olsa da bazı durumlarda vize memurları vize aşamasındayken sizinle irtibata geçip maddi durumunuzu kanıtlamanızı isteyebilmektedir.

Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Barbados, Belçika, Botsvanai, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Kamboçya, Kanada, Şili, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti ,Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Endonezya, İrlanda, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malezya, Malta, Mauritius, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Peru, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, ispanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri.

Child Student Vizesi için IHS ücretleri ne kadardır? 

Child Student Vizesi için IHS ödemesi de yapmanız gerekmektedir. IHS – Immigration Health Surcharge ücreti CAS belgesinde yazılan Okul başlama ve bitiş tarihine göre değişmektedir.

Örnek olarak Okuldan Gelen CAS belgesinde kurs başlangıç ve bitiş tarih aralığı:

1 yıl ise Child Student için ortalama IHS bedeli 705 Sterlin civarı olacaktır.

2 yıl ise Child Student vizesi için ortalama IHS bedeli 1.175 Sterlin civarı olacaktır.

CAS belgesindeki öğrenim aralığı 3 yıl ise IHS bedeli 1.720 Sterlin civarı olacaktır.

4 yıl ise Child Student vizesi için ortalama IHS bedeli 2.115 Sterlin civarı olacaktır.

IHS bedelleri Dolar olarak alındığından ödeme yapacağınız günün dolar kuru baz alınarak sistem size yukardaki rakamların dolar karşılığını göstermektedir.

Siz kendiniz de Child Student Vizesi için veya diğer vizeler için ne kadar IHS bedeli ödeyeceğinizi aşağıdaki linki kullanarak öğrenebilirsiniz.

IHS ücreti öğrenme linki:

https://www.immigration-health-surcharge.service.gov.uk/checker/Type

 

Child Student Vizesi için gerekli evraklar;

Okul Kayıt belgesi

Banka Evragı

Muvafakatname (Muvafakatname olması gereken tüm detayları içermelidir).

CAS numarası

Sponsor ID no

Ve başvurunuzu destekleyecek diğer belgeler.

 

Belge Tercümeleri

Başvurularınızda  sunacağınız evrakların tamamının İngilizce’ye tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Bu tercümelerde tercüme ediliş tarihi, tercüme eden tercümanın isimli mührü ve tercüme bürsonun iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Firma olarak tüm belgelerinizi tam da İngiliz makamlarının istediği şekilde tercüme etmekteyiz. Genelde tercümeler direk pdf olarak  sisteme yüklendiği için Türkiye’nin herhangi bir yerinden de olsa tüm tercüme işlemlerinizi size pdf olarak e-mail ortamında ileterek kolayca yapabilmekteyiz.

Firma olarak makul fiyatlara tüm tercüme işlemlerinizi yapmaktayız. Tercüme işlemleriniz için bizimle şu adreslerden iletişime geçebilirsiniz; (info@factconsultancy.com veya yedikitatercume@hotmail.com). Belgelerinizin tamamını aynı anda mail ile tarafımıza iletip toplu tercüme için indirimli teklif alabilirsiniz.

Belge görmeden maalesef tercüme teklifi verememekteyiz. Teklifler tarafımıza gönderilen belgelerin sayfa yoğunluğu değerlendirilerek verilmektedir.

 

İngiltere Child Student Vizesi işlemlerinizi makul danışmanlık ücretleri ile adınıza yapıyor ve işinizi kolaylaştırıyoruz.

Kendiniz okul kayıt işlemlerini yaptınız ve vize başvurusu için danışmanlık almak istiyorsunuz, Doğru adrestesiniz;

Bu vize ile ilgili danışmanlık almak için lütfen bizimle aşağıdaki iletişim araçlarıyla iletişime geçiniz.

info@factconsultancy.com muhammedkutluca@hotmail.com

Whatsapp Danışman Hattı: (Şu an için Hizmet Veremiyoruz.).

Lütfen başta bizimle WhatsApp üzerinden sesli ya da yazılı mesajlarla iletişime geçiniz. 

 

 

 

Sayfa Başı