8 December 2023

İngiltere Tek (Sole)Temsilci Vizesi

Aşağıdaki Vize Türünde Danışmanlık Hizmetlerimizi Askıya Aldığımız İçin Maalesef Yardımcı Olamıyoruz.

Sayfa Bilgi Amaçlıdır.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi / Sole Representative Visa

(İngiltere Representative of an Overseas Business Visa)

Bu bölümde Türkiye’de faaliyet gösteren ticari bir firmanın İngiltere’de şube açmasına olanak veren Representative of an Overseas Business Visa, diğer adıyla Sole Representative Visa / Yani Tek Temsilci Vizesinin genel şartlarını, başvuru koşullarını ve detaylarını inceleyeceğiz. Yazımıza bu vize için yayınlanan tüm resmi kılavuzların linklerini de ekleyerek, hem bilgi bütünlüğünü, hem olası değişiklikleri yerinde kontrol etme, hem de bu vizeye kendileri direk başvuru yapmayı düşünenlere yol göstermeyi hedefledik.

İngiltere Tek Temsilci Vizesine aynı zamanda İngiltere’de uzun süre kalması gereken gazete, dergi ve televizyon gibi medya kuruluşlarının çalışanları da başvuru yapabilmektedir.

 

 

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Türkiye’de faaliyet gösteren firmalara İngiltere’ye bir temsilci göndererek şube açma olanağı tanımaktadır. İngiltere’de açacağınız firma türü ister ofis şeklinde ister sanal ofis şeklinde, isterse de normal satış mağazası ya da online satış şeklinde olabilmektedir. Bu durum tamamen işinizin mahiyeti ve gereksinimleriyle ilgili bir durumdur. Kısacası bu vize ile şirket temsilcisine İngiltere’de ticari faailiyet olanağı tanınmaktadır.

 

Önemli Not: Lütfen tüm detayları dikkatlice okuduktan sonra bizimle iletişime geçiniz. Özelikle sayfanın alt kısmında bulunan sık sorulan sorular kısmını kontrol ediniz. Detayları okumadan firma şekli ve bu vizeye durumu uygun olmayan adayların bizimle irtibata geçmesi zaman kaybından başka bir şeye sebep olmamaktadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz. (Yıllık cirosu ve karı resmi kayıtlarda yüksek görünen ve iş yeri en az 1 yıl önce kurulan ve belli sayıda işçi istihdam eden adaylar bu iş için en uygun adaylardır).

 

Dilerseniz şimdi bu vize ile ilgili detayalara geçelim;

Sole Representative Visa / Tek Temsilci Vizesiyle ilk başvuruda tarafınıza 3 yıllık bir vize verilir. Sonrasında 2 yıl daha uzatma hakkınız ve bunun sonucunda da oturum iznine başvuru hakkınız doğar.

Bu vize türüne başta sadece 1 kişi başvuru yapabilir. Sonradan ek eleman alımı planlanırsa sponsorluk başvurusu yapılıp bu ek eleman alımları gerçekleştirebilir.

Bu vizeye İngiltere’ye gitmeyi düşündüğünüz tarihten en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Tek Temsilci Vize başvurusuna Türkiye’den yapılan başvurular genelde 3-4 haftada sonuçlanmaktadır. İngiltere’den yapılan başvurular genelde 8-10 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Vize başvurusu bazı durumlarda yukarıda verilen süreleri aşabilmekte ve bu konu hakkında size mail ile bildirim yapılmaktadır.

Bu vize türüyle ilgili Home Office Sayfasında bulunan güncel bilgiler için şu linke tıklayınız: Representative of an Overseas Business visa / Sole Representative Visa

İngiltere Tek Temsilci Vizesi / Sole Represantative Vizesiyle ilgili detaylı Klavuz için tıklayınız.

 

Tek Temsilci Vizesi için Gerekli Genel Koşullar

Bu vizeye başvurubilmeniz için işvereninizin iş merkezi İngiltere dışında olmalı ve daha önce İngiltere’de faaliyette bulunmamış bir firma olmalıdır.

Firmada çoğunluk hisseye sahip olmadan yetkili ve firma adına karar verici pozisyonda ve şirketin ya bir çalışanı ya da hisse sahibi (%1-%49 arası) olmanız gerekmektedir.

İngiltere’deki şubeyi ilk defa bir şube olarak açıyor ya da  Türkiye’deki firmaya %100 iştirak olarak kurmayı planlıyor olmalısınız.

Verilen iş başlığı ile ilgili yeteri deneyim ve beceriye sahip olmalısınız.

Tek Temsilci gönderecek firmanın en az 1 yıl önce kurulmuş olması gerekmektedir.

Eğer işletmenin İngiltere’de daha önce açılmış ama faaliyete geçmemiş ve hiç çalışanı olmayan bir tüzel kişiliği var ise bu firma üzerinden de Tek Temsilci Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’de ki, ya da dünyanın başka bir yerindeki bir gazetenin, haber ajansının veya yayın kuruluşunun bir çalışanı iseniz ve İngiltere’de uzun vadeli bir göreve atanıyorsanız, Birleşik Krallık’a bu vize başvurusu ile gelebilirsiniz.

Yanınızda ingiltere’ye getirmeyi planladığınız eşinizin aynı firmada çoğunluk hisseye sahip olmaması gerekir.

Başvurunuzda İngiltere’ye gittiğinizde sizin ve yanınızda götürdüğünüz aile bireylerinin maddi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar banka hesabınızda kaynağı belli para göstermelisiniz. (son 6 aylık banka dökümü).

Tek Temsilci Vizesine başvuru için neden İngiltere’de şube açacağınızı, firmanızın faaliyetlerini, İngiltere’deki çalışma alanı ile ilgili piyasa araştırma özetini, finansal gider ve gelirlerinizi, gidecek kişinin yetkinliklerini ve oraya gidince ne tür hizmetler vereceğini vb. anlatan detaylı bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir. (Firma olarak makul ücretle iş planı hazırlanmasında danışmanlık hizmeti vermekteyiz).

İş planında öngörülen şirket harcamalarının da banka dökümleri ile elde olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.

Başvuruya ekleyeceğiniz tüm belgelerinizi yeminli tercüme yaptırmalısınız. (Firma olarak yeminli ve noterli tercüme hizmetleri vermekteyiz).

Firma olarak tüm bu iş planı, vize başvurusu, evrak tercümesi ve evraklarınızın toparlanması konusunda profesyonel ve makul ücretlerle danışmanlık hizmet vermekteyiz.

 

Önemli Not: Sole Represantative Visa / Tek Temsilci Vize başvurularında önem arz eden 3 ana başlıklığı şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Öncelikle Türkiye’deki iş yerinizin ve İngiltere’de kuracağınız şubenin planlanan ticari faaliyetlerinin, finansal durumlarının, Türkiye’deki piyasa durumunun ve de İngiletre’deki piyasa durumunun detaylı bir şekilde analizinin yapıldığı özgün bir iş planınız olmalı.

2- Türkiye’de faaliyet gösteren firmanızın yeterli miktarda finansal gücünün olduğu mutlaka gösterilmelidir. Şirkete ait banka dökümleri, gayrimenkül kayıtları, çalışan listeleri ve bunların maaşları gibi tüm belgeler sunulmalı ve şirketin İngiltere’de hem bir şube açmaya ihtiyacı olduğu hem de buna maddi anlamda imkanın olduğu kanıtlanmalıdır. Bu durumun da en bariz kanıtı vergi levhanıza bakmak olacaktır. Vergi levhanızda geçen yıllarda ödediğiniz vergiler matrahsız ya da çok düşük görünüyorsa vize reddi almanız kaçınılmaz olacaktır.

3- Tek temsilci olarak gidecek şirket çalışanı genelde mülakat için aranmakta ve hem şirket hem de hazılanan iş planı ile ilgili kendisine sorular yöneltimektedir. Bu sebeple tek temsilci olarak gidecek kişinin şirket faaliyet alanına, şirket çalışanlarına, çalışanların pozisyonlarına ve herşeyden önemli olan hazırlanan iş planı ve içeriğine hakim olması gerekmektedir. Bunlara ek İngiltere’ye Tek Temsilci / Sole Repreesentative olarak gidecek kişinin İngltere’de açılacak şubeye neden seçildiği iş planında yetkinlikleri ile açıklanmalıdır.

 

 

 

Sole Representative Visa / Tek Temsilci Vizesi Başvuru Ücretleri:

Türkiye’den yapılan başvurularda kişi başı: £610

İngiltere’den yapılan başvurularda kişi başı: £704

 

Sole Representative Visa / Tek Temsilci Vizesi IHS Ücretleri

Yukarıdaki vize başvuru ücretlerinin yanında IHS – Immigration Heatlh Surcharge isimli sağlık ile ilgili bir ödeme de yapılmaktadır. Bu ödeme de kişi başı alınmaktadır.

IHS bedeli kişi başı yıllık bazda £624  olarak eş ve çocuk başvurularında da alınmaktadır. (Başvuru tarihi ve İngiltere deki oturum sahibinin vize süresinin uzunluğuna göre IHS ücreti değişkenlik gösterebilmektedir. 18 yaş altı çocukların IHS bedelleri daha düşük olmaktadır).

Bu vize başta 3 yıl verildiği için IHS Bedeli de £624×3 : £1,872 olmaktadır. (Kişi Başı).

Durumunuza ve vize şeklinize göre Güncel IHS ücreti hesaplamak için tıklayınız.

 

Tek Temsilci Örnek Aile Vize Başvuru ve IHS Ücreti Toplam Maliyeti

3 Kişilik Bir Aile;

Başvuru Sahibi :Vize Başvuru Ücreti : £610 + £624×3: £1,872 (IHS) : £2,496

Eş :Vize Başvuru Ücreti : £610 + £624×3: £1,872 (IHS) : £2,496

Çocuk:Vize Başvuru Ücreti : £610 + £624×3: £1,872 (IHS) : £2,496

Toplam: £7,488

Not: 18 Yaş altı çocuk başvurularında IHS bedeli yıllık £480-£500 arasında indirimli olarak alınmaktadır. Yukarıdaki ücret tam olarak hesaplanmış olup normalde 3 yıl bazında £400-£500 daha düşüktür.

 

Tek Temsilci Vizesi ile İngiltere’de yapabilecekleriniz:

  • İşvereninize (Türkiye’de bulunan) tam zamanlı olarak çalışmak.
  • Eş ve çocuklarınızı yanınızda getirebilirsiniz. Eşiniz istediği işlerde çalışabilir ve çocuklarınız devlet okullarına ücretsiz gidebilir.
  • Vizenizi uzatmak için başvuruda bulunabilirsiniz.
  • 5 yıllık ikamet sonu daimi ikamet oturumu iznine başvuru yapabilirsiniz.

 

Tek Temsilci Vizesi ile İngiltere’de yapamayacaklarınız:

  • Kendiniz için ya da başka bir firma için çalışamazsınız.
  • Türkiye’deki işvereniniz tarafından iş akdiniz sona erdirilirse artık İngiltere’de çalışamazsınız.
  • Bu vize kategorisine başka bir vize kategorisinden geçemezsiniz.
  • Devlet yardımı alamazsınız.

 

Tek Temsilci Vizesi için Gerekli İngilizce Dil Seviyesi

İngilizce seviyeniz en az CEFR / IELTS Life Skills – Konuşma ve Dinleme A1 seviyesinde olmalı ve bunu resmi bir sınav sonucu ile kanıtlamalısınız. Bunun için aşağıdaki testlerden herhangi birisine girebilirsiniz;

Note: A1 seviyesinde alınacak resmi İngilizce sınav sonuç belgesinde konuşma ve dinleme test sonuçlarının olma zorunluluğu olmakla beraber yazma ve okuma test sonuçlarının olması zorunlu değildir.

IELTS SELT Consortium
LanguageCert
Pearson
PSI Services (UK) Ltd

Bu vizeye başvuracak adaylara tavsiyemiz IELTS SELT Consortium başlığı altında : ‘IELTS for UKVI’  veya  ‘IELTS Life Skills’ teslerinden birine girip (IELTS Life Skills öncelikli olmakla beraber) en A1 seviyesinde bir puan almalarıdır.

Yetkilendirilmiş sınav merkezleri listesi ve İngilizce sınav çeşitleri bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

NARIC- ENIC/ECCTIS Diploma Denklik Başvurusu

Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin dili İngilizce ise ve Türkiye’de okuduğunuz üniversitenin eski adıyla NARIC yeni adıyla ENIC/ECCTIS (İngiltere Denklik Kurumu) onayı var ise bu İngilizce şartından muaf oluyorsunuz.

Türkiye’de eğitim gördüğünüz üniversitenin dili İngilizce ama ENIC den onayı yoksa siz kendinizde direk diploma denkliği için ENIC’e başvurabilirsiniz. Bu başvurunuz onaylandığında, ki çoğu zaman onaylanıyor, İngilizce şartından yine muaf olabilirsiniz.

ENIC diploma denkliği ENIC ’e başvurduktan yaklaşık 2-3 hafta sonra sonuçlanmaktadır.

ENIC’e başvuru ücreti £49.50+VAT (£60.00) (Altmış Sterlin kadar tutmaktadır). Bu ücretin yanında kargo vb. masraflar da ilave olarak ödenmektedir.

ENIC diploma denklik başvurusu konusunda da danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ENIC/ECCTIS denklik ve İngilizce yeterlilik başvuru sayfası için tıklayınız.

 

 

 

Kısa Kısa Sole Representative / Tek Temsilci Vizesi Ek Genel Bilgiler

Tek Temsilcide aranan genel özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Tek Temsilci Firma adına karar alabilen bir temsilci olarak atanmalı. Firmanın bir çalışanı konumunda ve firmada en yüksek maaşın verildiği kişi olmalıdır.

Firmada çoğunluk hisseye sahip olmamalı.

Firma ürünlerini pazarlayan pazarlamacı tarzında birisi olmamalı.

2 kişi aynı anda tek temsilci vizesine başvuru yapamaz. Ek işçi alımı için İngiltere’de firma kurulumu sonrası firma sponsorluk başvuırusu sonrası ek eleman istihdam edebilir.

Tek Temsilci Firma hisselerinin %50’sinden fazlasına sahip olmamalı. Tek temsilci firma da hisse sahibi olabileceği gibi fimanın çalışanı da olabilir. Tek temsilcinin firmada hisse sahibi olması durumunda bu hisse oranları %1 ile %49 oranlarını geçmemelidir.

Tek Temsilci Firma oy haklarının %50’sinden fazlasını kontrol etmemeli.

Firmanın sahibi olmamalı.

Ana firmanın genel iş faaliyeti, finansal ve işçi sayısı durumları İngiltere’de bir şube açma gereksinimleri ile uyumlu olmalıdır. Başvuruyu değerleniren vize memuru firmanın genel durumuna bakarak İngiltere’de şube açmanın faydasına olduğuna ikna olmalıdır.

Tek Temsilci’nin firmada Senior – Kıdemli bire çalışan olduğu, işleri yönetebileceği ve işlerden anladığı kanıtlanmalıdır.

Firmanın% 50’sinden fazlasına sahip olunan bir ortaklık anlaşması içinde olmamalıdır.

Merkezi Yurtdışında bulunan (Türkiye’de) firma tarafından istihdam edilmiş olmalı. Maaşı bu firma tarafından yatırılmalı.

Söz konusu firmanın aktif olduğu gösterilmeli.

İngiltere’de yapılacak iş mahiyeti Türkiye’deki ile aynı olmalı.

Tek temsilci vizesine sahip kişi İngiltere’de Serbest Meslek Sahibi / Self-Employed gibi çalışamaz ancak Türkiye’deki firmanın elamanı olarak çalışabilir.

Tek temsilci full time-tam zamanlı olarak çalışmalı ve tam zamanlı kendisini ve ailesini geçindirecek kadar maaş almalıdır.

Başta verilen 3 yıllık vize sonradan 2 yıllık daha uzatılabilir. Toplam 5 yıllık oturumdan sonra daimi oturum-settlement e başvuru yapılabilir.

Daimi oturum-settlement- başvurularında istenen İngilizce seviye B1 dir.

Tek Temsilci uzatma başvurularında Türkiye’deki firma tarafından yatırılan son 12 ayda ödenen maaşları göstermelidir.

Daimi oturum-settlement- başvurularında İngiltere’de Yaşam Bilgisi – Knowledge of Life in the UK gereksinimi de yerine getirilmelidir.

Tek Temsilci vize sahibinin daimi oturum iznine başvuru yapabilmesi için yılda en az 180 gün İngiltere’de kaldığını kanıtlamalıdır. Continious Residence Requirement 

Sole Representative / Tek Temsilci Vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa tekrardan İdari Değerlendirme için / Administrative Review başvurusu yapılabilmektedir.

 

 

İngiltere Tek Temsilci Vizesi İş Planı Detayları 

Sole Representative Vizesine başvurmak için kapsamlı bir iş planı hazırlanmalı ve bu plan vize başvurusuyla birlikte teslim edilmelidir. (Bu iş planı hazırlığı için firmamızdan makul ücretlerde danışmanlık alabilirsiniz).

Tek Temsilci Vizesi Başvurusunda sunacağınız iş planı özgün bir yapıda olmalı ve özet olarak şu detaylara sahip olmalıdır;

“Ana” şirketin detaylı faaliyetleri.

Satılan ürün yelpazsiyle ilgili bilgiler.

Başvuru sahibinin eğitim ve sektör deneyimi.

Yatırım Miktarı (Şirket Kurulum ​​​​Maliyetleri) ve buna dayalı finansal açıklamalar.

İngiltere’de yapılacak faaliyetlerin detayları.

Detaylı Rakip Analizleri.

Şirket Personel Planı ve Ayrıntılı Maaş Bütçesi.

Şirketin mali durumunu açıklayan Kar ve Zarar Tablosu.

Not: Başvuru sahibi, vize alıp İngiltere’ye geldikten sonra, bunu yürütmek için hazırlanan iş planının kapsamını ve ayrıntılarını bilmelidir.

 

Tek Temsilci Vizesi Sık Sorulan Sorular

 

Başvuru yapacak şirketin yıllık cirosu ve karı ne kadar olmalı?

Tek Temsilci Vizesine başvuru yapacak firmanın yıllık cirosunun işin mahiyetine göre en az 60-70 Bin Sterlin olmalıdır. Yıllık karı ise en az 35-40 Bin Sterlin olmalıdır. Bu rakamlara şu şekilde ulaşıyoruz; Bir kere şunu unutmamak gerekiyor; İngiltere de bir şube açmak isteyen firmanın Türkiye’de ki hali hazırdaki işlerinin iyi olması ve İngiltere’de şube açmaya yetecek kadar yıllık karı olması gerekmektedir. Oraya göndereceği temsilciye aylık 1,500 ile 2,000 GBP maaş ödemesi yapılacağını düşündüğümüzde Türkiye’de hali hazırda bulunan firmanın bu maaşı ödeyecek orantıda yıllık ciro ve karının olması gerekmektedir. Bu yıllık ciro ve kar oranları resmi belgeler ile gösterileceğinden vergi levhası ve yıllık gelir beyannamesi önem arz etmektedir. Bu 2 belgede görünen kazançlar çok düşük ise bu vize türüne başvurmak hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Vergi levhasında son yılda gosterilen kazanç miktarı en az 40-50 Bin Sterlin karşığı TL ye denk gelen ve bu kazançların üzerinde olan firmaların başvuruları daha ciddi olarak değerlendirilecektir. Bu da TL olarak hesaplandığında yıllık kazancın en az 500.000,00 Beş Yüz Bin TL ve üzerinde olması önem arz etmektedir. (Kur farklarını gözeterek hesaplama yapınız).

 

Başvuru yapacak firmada çalışan sayısı kaç olmalıdır?

Tek Temsilci Vizesine başvuru yapacak firmanın en 3-4 çalışanı olmalı ki, firmanın istihdam konusunda deneyimi ve bunu yerine getirecek maddi olanaklarının olduğu kanıtlanabilsin. Ayrıca yapılacak işin mahiyetine göre bu çalışan sayısı 1-2 kişi de olabilir.

 

Başvuruya dahil edilecek Temsicinin Maaşı Ne kadar olmalıdır?

Türkiye’den İngiltere’ye gönderilecek Tek Temsilcinin Çalıştığı iş yerinde en yüksek maaşı olan elaman olması gerekmektedir. Bu maaş asgari ücret kesinlikle olamaz ve Türkiye şartlarında en az 6-7 Bin TL veya daha fazlazı olmalıdır ve kişinin SGK sı bu ücret üzerinden yatırılmalıdır.

 

Atanacak Tek Temsilci’nin Firmada Ne kadar hissesi olmalıdır?

Tek Temsilci Vizesine Başvuracak adayın firmada %49 az hisseye sahip olması ya da yapılan işte usta ve deneyim sahibi olarak yetkinliği ile beraber firma işlerinde imza yetkisine sahip oması gerekmektedir. Hisse sahibi omadan da firma da yönetici / imza yetkisi olan bir çalışan olması gerekmektedir.

 

Atanacak Tek Temsilci’nin şimdiye kadar yatan maaşı asgari ücretten yattı, bu durumu nasıl çözebiliriz?

Bu durumda vize işlemlerine başvurmadan önce, bu kişinin hem maaşı artırılabilir hem de firma da kendisine yetki verilebilir, bu yetki verildikten 3-4 ay sonra da vizeye başvuru yapılabilir. (Zaten iş planı vb hazırlıkları bikaç ayı alacağından bu işe başlar başlamaz bu tür düzenlemelerin yapılması yeterli olacaktır).

 

Başvuracak Firmanın Kuruluşu ne kadar eskiye dayanmalıdır?

Tek Temsilci Vizesine Başvuracak Firmanın Kuruluşu en az 1 yıl eskiye dayanmalıdır.

 

Başvuru yapacak firma çalışanının SGK kodu iş başlığı ile uyumlu olmalı mıdır?

Tek Temsilci Vizesine başvuracak adayın SGK da görünen resmi kodu atanacağı iş ile kesinlikle uyumlu olmalıdır. Uyumlu değil ise eskiye yönelik değişiklik talebi ile SGK ya başvuru yapılıp bu kodar değiştirilebilir.

 

Daha önce Ankara Anlaşması / Turist Vizesine başvuru yaptım ve vizem reddedilmişti bu retler Tek Temsilci Vizesi başvurumu olumsuz etkiler mi?

Hayır etkilemez. Her başvuru kendi liyakatinde değerlendirilir. Şartlarınız tutuyorsa Tek Temsilci vizenizi kolayca alırsınız.

 

Tek Temsilci Vizesine Başvuracak adayın İngilizce seviyesi ne kadar olmalı ve bu nasıl belgelenmelidir? 

Tek Temsilci Vizesine Başvuracak adayın İngilizce seviyesi A1 Seviyesinde olmalı ve IELTS for UKVI’  veya  ‘IELTS Life Skills sınav sonuçları ile kanıtlanmalıdır.

 

Danışmanlık Süreci ve Ücretimiz

Danışmanlık sürecimizi şu şekilde işletiyoruz;

Başta Sizden firmanız ve gidecek kişinin özelikleri ile ilgili bilgileri alıp ön danışmanlığı ücretsiz olarak veriyoruz.

Daha sonra İngiltere’de açmayı planladığınız şube ve yapılacak işle ilgili market ve piyasa araştırmaları doğrultusunda sizin işinize ve gidecek kişinin özellikleri ile örtüşen iş planı hazırlıyoruz. /Bu planı beraber iletişim halinde hazılamamız planın özgünlğü için önem arz etmektedir).

Bu aşamadan sonra tüm gerekli evrakları toparlayıp onaylı tercümelerini yaptıktan sonra vize başvurunuzu yapıyoruz.

Danışmanlık ücretimizi bu aşamalardan hepsini ya da bazılarını seçmenize bağlı olarak belirliyoruz.

Her aşama için o aşamanın ücretini ayrı ayrı ya da toplam olarak başvuru sahibi ile anlaşarak belirliyoruz. Kısacası danışmanlık ücretimizi de tamamen koşullarınız, iş başlığınız ve hangi süreçlerle ilgili, hangi aşamalarda bizden yardım almanıza bağlı olarak belirliyoruz.

Bize her türlü soru sorabilir ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilrisiz.

Belge Tercümeleri

Başvurularınızda  sunacağınız evrakların tamamının İngilizce’ye tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Bu tercümelerde tercüme ediliş tarihi, tercüme eden tercümanın isimli mührü ve tercüme bürsonun iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Firma olarak tüm belgelerinizi tam da İngiliz makamlarının istediği şekilde tercüme etmekteyiz. Genelde tercümeler direk pdf olarak  sisteme yüklendiği için Türkiye’nin herhangi bir yerinden de olsa tüm tercüme işlemlerinizi size pdf olarak e-mail ortamında ileterek kolayca yapabilmekteyiz.

Firma olarak makul fiyatlara tüm tercüme işlemlerinizi yapmaktayız. Tercüme işlemleriniz için bizimle şu adreslerden iletişime geçebilirsiniz; (info@factconsultancy.com veya yedikitatercume@hotmail.com). Belgelerinizin tamamını aynı anda mail ile tarafımıza iletip toplu tercüme için indirimli teklif alabilirsiniz.

Belge görmeden maalesef tercüme teklifi verememekteyiz. Teklifler tarafımıza gönderilen belgelerin sayfa yoğunluğu değerlendirilerek verilmektedir.

 

İletişim Bilgilerimiz; 

Bizimle info@factconsultancy.com ya da muhammedkutluca@hotmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Ya da WhatsApp üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz:   (Şu an için Hizmet Veremiyoruz.).

Lütfen başta bizimle WhatsApp üzerinden sesli ya da yazılı mesajlarla iletişime geçiniz. 

Danışmanlık aşamasına geçilmeden telefon görüşmesi yapmıyoruz.  

 

Tek Temsilci Vizesi Başvuru öncesi kontrol edilmesi gereken gerekli belge ve durumları izah eden klavuz için tıklayınız:Appendix Representative of an Overseas Business  

 

Sayfa Başı