8 December 2023

WAT Programına Kayıt ve Süreç

Work and Travel Kayıt İşlemleri

 

Ne zaman kayıt yaptırabilirim?

Kayıtlar 1 Eylül itibari ile başlar ve Mayıs Ayının Sonuna Kadar devam eder. Tabiki Fact Consultancy olarak erken kayıt olmanızı tavsiye ederiz.

 

Erken Kayıt Neden Önemli?

Work and Travel programı, programa kayıt olduğunuz günden vize alacağınız güne, oradan da uçağa bineceğiniz ana kadar düzenli hazırlık gerektiren bir programdır. Öğrenciler yaz döneminde Amerika’ya gidecek olmalarına rağmen kayıtlar Eylül ayında başlamıştır. Bu hazırlık sürecinin erkenden başlatılmasının önemi her geçen yıl daha da artmaktadır. Siz de bu programa katılmayı düşünüyorsanız acele edin! Bu hazırlık sürecinde sıkıntı yaşamamak ve erken kayıt avantajlarından yararlanmak istiyorsanız hemen kayıt olun!

 

Wat’a Erken Kayıt Olmanın Avantajları Nelerdir?
Erken Kayıt yaptırarak 100 Dolar indirimi kazanırsınız.

 

İşverenler ayağınıza geliyor!
Sponsorumuzun İş Fuarımıza katılarak Amerika’dan gelecek popüler işverenlerle yüz yüze görüşebilirsiniz. Unutmayın! Bu fuarda iş kontenjanı sınırlı sayıda olduğundan, öncelikli seçim, kayıt tarihine göre olacaktır.

Cazip İş Bulma İhtimalini Artır!
Programa ne kadar erken kayıt yaparsanız, iyi koşullarda, yüksek ücretli işlerden kabul alma şansınız artar.

Vizenizi Daha Kolay ve Rahat Alın!
Bu yıl vize başvuruları 1 Şubatta başlıyor. Erken kayıt olursanız başvuruların en rahat olduğu Şubat ve Mart ayında vize başvurunuzu rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca erken başvuru yapan öğrenciler geç kayıt yaptıran öğrencilere göre daha kolay ve hızlı bir şekilde vize almaktadır.

Uçak Biletinizi Daha Ucuza Getirin!
Erken kayıt yaptırıp vizenizi de erkenden aldığınıza göre uçak biletinizi daha ekonomik ve kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

 

Work and Travel Programına Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Work and Travel programına kayıt yaptırmak ve işlemleri takip etmek oldukça basittir. Yapmanız gereken, aşağıdaki başvuru formu linkini tıklayıp form doldurmak ve bazı belgeleri hazırlayıp bize ulaştırmaktır.

Ön Kayıt İşlemleri için yapmanız gerekenler kısaca şu şekildedir:

 1. Başvuru Formunu firmamızdan temin edip doldurunuz
 2. Fotoğraf: Bir (1) adet vesikalık fotoğrafınızı ister e-mail ile (jpg formatında) isterseniz posta ile bize ulaştırın.
 3. Ön Kayıt Ücreti: Ön kayıt ücretini Fact Consultancy danışmanından alacağınız hesaba yatırabilirsiniz.

 

Adresimiz:  Karanfil Sokak 16/52 Ulsu Han 2. Kat Kızılay, Ankara

Yukarıda bahsedilen bu işlemleri yaptığınızda ön kayıt işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Bundan sonra yapılması gereken işlemler konusunda danışmanlarımız sizinle kontağa geçip gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

 

Diğer Kayıt Aşamaları

Aşağıda belirtilen kayıt aşamaları bize ön kayıt yaptıran öğrencilerin bundan sonra yapması gerekenler ile ilgilidir.

 

II. AŞAMA- ÖN KAYIT SONRASI

 1. Transcript: Transcriptiniz (Not dökümünüz)’in orijinal nüshası. Bize daha önce orijinal nüsha ulaştıranların tekrar ulaştırmasına gerek yoktur. Hazırlık sınıfı öğrencileri o ana kadar ki vize sınav sonuçlarını belirten bir belge alacaklardır.
 2. CV (özgeçmiş): İngilizce olarak hazırlanmış CV nizi bize ulaştırınız. Bu konuda danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 3. Work and Travel USA Summer Application Form: Bu 3-5 sayfalık olan başvuru formunu doldurup imzalayın ve okulunuza onaylatın. (Bu formu bizden talep edebilirsiniz)
 4. Pasaport: Pasaportunuzun resimli sayfasının, geçerlilik süresinin ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfaların fotokopileri. (Pasaport tarihi uzatıldı ise o sayfa da dahil). Harç parası ödemeden, indirimli pasaport almak istiyorsanız firmamızdan katılımcı adayı belgesi almayı unutmayın. Bu belgeyi okulunuza teslim ettiğinizde okulunuzdan alacağınız belge ile ilgili Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.
 5. Eski J-1 vize ve DS 2019 Formları: Bu belgeler daha önce bu programa katılan öğrenciler tarafından hazırlanacaktır.

 

III. AŞAMA- DS 2019 FORMUNUN YAYINLANMASI

 1. Yukarıdaki belgeleriniz eksiksiz olarak firmamıza sunulduktan sonra, gerekli belgeler firmamız tarafından Amerikaya gönderilecek ve DS 2019 isimli formunuz yayınlatılacaktır. Bu form, programa katılmanız için gereklidir. Bu belgenin yayınlanması 3-4 hafta sürebilmektedir.
 2. Ücret: Programın 2. taksidini bizzat ofisimize gelerek veya banka havalesi ile ödeyebilirsiniz.

 

 1. AŞAMA- VİZE AŞAMASI DS-2019 formunuzun yayınlanmasını beklerken, Amerikan Büyükelçiliğine yapacağınız vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlamaya başlayabilirsiniz.
 1. Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayın.
 2. Vize randevunuzun sizin adınıza alınması için danışmanınızla kontağa geçin.

 

 

Ne Tür Hizmetler Alacağım?

 • İşinizin bulunması ile ilgili aracılık hizmeti
 • DS-2019 formunuzun getirtilmesi
 • Özel sağlık ve bagaj sigortası
 • Vize danışmanlığı
 • Ekonomik uçak bileti temin etmenizde yardım
 • Kalacağınız yerin kesin olarak ayarlanması
 • Türkiye’de düzenlenecek olan oryantasyona katılım
 • Amerika’da 24 saat ulaşabileceğiniz GEC danışmanlık ve yardım hattı
 • Vergi iadelerini almanızda danışmanlık hizmeti

 

 

Sayfa Başı